Jednou vetou

Dedička mediálneho gigantu Axel Springer menovala svojho nástupcu

Friede Springerová a Mathias Döpfner

Foto: DPA

Majiteľka nemeckého vydavateľstva Axel Springer označila súčasného výkonného riaditeľa firmy Mathiasa Döpfnera za svojho "nástupcu" a darovala mu 19 % spoločnosti. "Som nesmierne šťastná a vďačná za to, že som v Mathiasovi našla svojho nástupcu," povedala Friede Springerová, vdova po zakladateľovi mediálneho gigantu Axelovi.

Po tomto kroku sa podiel 57-ročného Döpfnera zvýši na približne 22 %, čo bude podobná časť, aká zostane aj Friede Springerovej. Spoločne budú ovládať 45,4 % vydavateľstva, ktoré má v portfóliu aj najpredávanejší nemecký bulvárny denník Bild či časopis Die Welt a aktivitami disponuje aj na Slovensku. Ako uviedla spoločnosť vo vyhlásení, namiesto Springerovej bude odteraz na zasadnutiach firmy hlasovať Döpfner.

Americký investičný fond KKR sa minulý rok stal najväčším akcionárom spoločnosti Axel Springer po tom, čo za podiel 43,5 % zaplatil 2,9 miliardy eur. Odvtedy podiel navýšil na 47,6 %. „Spolu s naším partnerom KKR zabezpečíme, aby Axel Springer zostal aktívnym a dôležitým nezávislým mediálnym podnikom a domovom žurnalistiky,“ podotkla Springerová.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie