Jednou vetou

Deväť slovenských firiem sa zúčastní na tohtoročnom Svetovom samite o podnikaní

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Deväť slovenských firiem sa tento rok od 3. do 5. júna zúčastní na Svetovom samite o podnikaní (Global Entrepreneurship Summit) v Haagu. Budú tak tvoriť jednu z najväčších európskych delegácií. Ako o tom informoval hovorca amerického veľvyslanectva Griffin Rozell, deviaty ročník tohto podujatia budú spoluorganizovať Spojené štáty americké a Holandsko.

ANS naďalej odmieta podpísať zmluvy s VšZP, rokovania majú pokračovať

Spomedzi európskych krajín by malo mať väčšie zastúpenie ako Slovensko len Spojené kráľovstvo, Nemecko a Holandsko. Slovenskú delegáciu tvoria poľnohospodárske spoločnosti Vitiport, Croptech a Pewas.

Súčasťou sú aj spoločnosti konektivity InfoTech, Minty a Solved, energetické spoločnosti Nice Visions a Greenway a tiež zdravotná spoločnosť Virtual Medicine. Spoločnosť Neulogy Ventures bola rovnako pozvaná, aby sa na samite pripojila k investorom.

Na samite sa každoročne stretávajú noví podnikatelia, investori a priaznivci podnikania z celého sveta. Počas dvoch dní firmy spolupracujú s vedúcimi predstaviteľmi a zástupcami svetovej podnikateľskej komunity.

Žiga: Podpora nákupu elektromobilov sa bude financovať z národných zdrojov

Odhaduje sa, že od roku 2010 sa na týchto podnikateľských samitoch zúčastnilo 20.000 nových lídrov. Podľa hovorcu amerického veľvyslanectva sa na predchádzajúcich samitoch vlády a súkromný sektor zaviazali investovať viac ako 1 miliardu amerických dolárov do podnikateľov na celom svete.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie