Jednou vetou

Dnes je posledný deň na daňové priznania! AKTUALIZOVANÉ

Daňové priznanie môžete podať aj bez toho, aby ste vystúpili z auta

foto: Finančná správa

Na podanie daňového priznania máme posledný deň. A nezabudnite, že daň treba dnes aj zaplatiť. Pozrite si zoznam, kde všade budú otvorené dlhšie daňové úrady aj pobočky pošty.

Pre tých, ktorí si tradične túto povinnosť nechávajú na poslednú chvíľu, ostanú daňové úrady aj pošta otvorené dlhšie.  Slovenská pošta tak urobila v 81 pobočkách, ide prevažne o pošty v okresných a krajských mestách.

V Košiciach budú dlhšie otvorené štyri pošty (Pošta Košice 1 na Poštovej ulici, Pošta Košice 2 na Thurzovej ulici, Pošta Košice 12 na Spišskom námestí a Pošta Košice 11 na Humenskej ulici).

Chcete darovať 2 percentá? Tomuto by ste sa mali vyvarovať

Rovnako v Banskej Bystrici budú môcť zákazníci využiť služby pošty dlhšie na štyroch poštách (Pošta Banská Bystrica 1 na Hornej ulici, Pošta Banská Bystrica 11 na Rudohorskej ulici, Pošta Banská Bystrica 4 na Kyjevskom námestí a Pošta Banská Bystrica 5 na Kalinčiakovej ulici).

V Bratislave bude svoje služby v predlžených otváracích hodinách poskytovať päť pôšt, pričom najdlhšie v rámci celého Slovenska – až do polnoci – bude otvorená pošta na Tomášikovej ulici (Pošta Bratislava 3).

Kvôli daňovým priznaniam bude dlhšie pracovať 81 prevádzok pôšt

Na podanie daňového priznania môžete v Bratislave využiť aj mobilné kancelárie. Tie sú na Ševčenkovej dostupné dnes do 19-tej hodiny. Nájdete ich na týchto miestach:

mobilné kancelárie DÚ, foto: finačná správa

Aj takto to vyzerá v týchto dňoch na daňových úradoch:

Podávať daňové priznanie priamo na úradoch je dnes možné do 19.00 h. Dnes ráno sme mali k dispozícii približne 75% z celkového predpokladaného počtu daňových priznaní – 70% daňových priznaní k dani z príjmu FO (typ A), 68% daňových priznaní k dani z príjmu FO (typ B) a 84% daňových priznaní k dani z príjmu PO. Podať DP môžete aj poštou, elektronicky alebo na dodatočných viac ako 40 miestach v rôznych obciach a mestách.

zdroj a foto: Finančná správa SR

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie