Jednou vetou

Do rozpočtu pre zdravotníctvo na budúci rok pribudne 55 mil. eur

Andrea Kalavská

foto: TASR

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) našla v spolupráci s ministerstvom financií pre svoj rezort do budúceho roka o 55 miliónov eur viac. Informovala o tom v pondelok po rokovaní Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo, ktorý neprijal návrh štátneho rozpočtu.

Ministerka trvá na tom, že budúci rok bude v jej rezorte dostatok financií. „Dohodli sme sa na zvýšení o 55 miliónov eur, ktoré sa pripočítajú k súčasnému rozpočtu. Hľadáme alternatívy, aby aj ministerstvo zdravotníctva, aj poslanci, a tiež ministerstvo financií boli spokojní,“ priblížila.

Rezort financií: K zvyšovaniu bremena pre pracujúcich nedôjde, pacienti nebudú ukrátení

Podľa jej slov sa pri vyjednávaní s rezortom financií prijalo kompromisné riešenie. „Pri vypustení štyroch percent za poistenca štátu sa dáva do zákona o poisťovníctve slovné ubezpečenie, že Ministerstvo financií SR vždy vykryje adekvátne náklady, ktoré si bude v danom roku vyžadovať ministerstvo zdravotníctva. Tiež je tu klauzula, že ak počas roka vznikne problém s peniazmi, tak je MF pripravené dofinancovať nás,“ rozmenila šéfka rezortu na drobné s tým, že za takýmto návrhom si stojí.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie