Jednou vetou

Do Tatier a na Liptov budú túto zimnú sezónu opäť lietať lyžiari

Ilustračné foto

Foto: TASR

Do Tatier a na Liptov budú túto zimnú sezónu opäť lietať lyžiari. Popradské letisko spojí Slovensko s Ukrajinou, Veľkou Britániou aj Lotyšskom.Informovala manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová.

Medzi Londýnom a Popradom bude aj počas zimy trikrát týždenne lietať maďarský WizzAir. Lotyšský národný letecký dopravca airBaltic spojí od 15. decembra do 9. marca 2019 Tatry s Pobaltím jedným letom v týždni z Rigy. Z ukrajinského Kyjeva bude lietať jedenkrát do týždňa SkyUp Airlines. Táto spoločnosť začína 29. decembra a zimnú prevádzku ukončí letom 10. marca 2019. „Tatry a Liptov sú najatraktívnejšími horskými regiónmi na Slovensku. Za lyžovačkou sem putujú každoročne státisíce ľudí. Prichádzajú najmä domáci Slováci, ktorí tvoria viac ako 60 % tunajších hostí. Veľmi zaujímavú skupinu návštevníkov, ktorí prichádzajú za lyžovačkou v zime, tvoria dovolenkári, ktorí na hory prilietajú,“ priblížila Šarafínová s tým, že v minulej zimnej sezóne priletelo na Liptov a do Vysokých Tatier takmer 10.000 lyžiarov.

Dovolenkári, ktorí cestujú letecky, zostávajú zhruba jeden týždeň. „Je pravdou, že v sumárnych číslach tvoria menšiu časť našich hostí, ale komplex služieb Tatier a Liptova využívajú oveľa intenzívnejšie a prinášajú tak do našich horských regiónov nemalý finančný prínos,“ uviedla riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

Jakubisko pokrstil v Bratislave knižnú podobu Perinbaby

Riaditeľka OOCR Región Vysoké Tatry Veronika Littvová pripomenula, že Tatry sú iné ako Alpy. „Sú menšie a je tu menej lyžiarskych trás, ale na veľmi malom priestore je koncentrácia množstva atrakcií. Nemáme ambíciu súperiť o lyžiarov, ktorí chcú týždeň len lyžovať na stovkách kilometrov trás. Oslovujeme najmä rodiny s deťmi, ktoré hľadajú pestrosť ponuky. Navyše ceny, najmä doplnkových služieb u nás, sú nižšie ako v Alpách a dopravné vzdialenosti z letiska do hotelov a lyžiarskych stredísk sú neporovnateľne kratšie,“ dodala.

„Už dávno sme pochopili, že cudzinci cestujú primárne na Slovensko a konkrétnu lokalitu si vyberú až na základe ponuky ubytovania či služieb. Preto tieto trhy oslovujeme spoločne a koordinovane s Liptovom, čím oveľa efektívnejšie využívame prostriedky a ponúkame potenciálnym klientom aj viac možností a väčší výber,“ uzavrela Littvová.

Tatranci a Liptáci sa pred viac ako rokom spojili v cestovnej kancelárii Enjoy Tatras. Ich spoločná destinačno-obchodná centrála oslovuje potenciálne trhy cez veľkých touroperátorov. Marketingovú kampaň na vzdialenejších trhoch napojených na letecké linky realizujú OOCR Región Liptov a Región Tatry v spolupráci s partnermi a používa na ňu aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške zhruba 40.000 eur.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie