Érsek stiahol Informačný systém výstavby z rokovania Riadiaceho výboru

Minister dopravy Árpád Érsek

Foto: TASR

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) sa rozhodol stiahnuť Informačný systém výstavby v súčasnej podobe z nadchádzajúceho rokovania Riadiaceho výboru prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť.

Podľa hovorkyne ministerstva dopravy Karolíny Duckej tak urobil na základe vlastných analýz, pripomienkového konania a aj po zozbieraní expertných posúdení, ktoré si na tento projekt nechal vypracovať.

Súťaž prehodnotí útvar Hodnota za peniaze

„Postupne vyhodnocujeme jednotlivé IT projekty, ktoré som našiel po svojom príchode na ministerstvo na stole. Vždy sa snažíme nájsť tú najlepšiu hodnotu pre štát a sústredím sa predovšetkým na konkrétny prínos pre ľudí,“ uviedol minister Érsek.

Informačný systém výstavby má za cieľ digitalizovať proces stavebného aj územného povoľovania a pomôcť skrátiť čas potrebný na vydanie príslušných povolení. „Súťaž na jeho vybudovanie sa začala ešte za predchádzajúcej vlády a súčasný minister dal tento projekt preveriť aj útvaru Hodnoty za peniaze,“ opísala Ducká.

Minister Érsek už v minulosti rozhodol o zrušení projektu Atlas pasívnej infraštruktúry, ktorý mal mapovať trasy optickej aj energetickej infraštruktúry, keďže na projekt nebolo zabezpečené financovanie. A navyše podľa ministerstva boli sporné aj jeho prínosy pre bežných užívateľov.

Môže vás zaujímať

Valné zhromaždenie vodárni schválilo úver na opravu infraštruktúry