Jednou vetou

Érsek:Tento týždeň by sa mala spustiť súťaž na výstavbu úseku R2 pri Košiciach

Minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek

foto: TASR

Ešte tento týždeň chce štát vypísať súťaž na výstavbu úseku rýchlostnej cesty R2 pri Košiciach. Konkrétne ide o druhú časť úseku Košice, Šaca - Košické Oľšany. Avizoval to v pondelok minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

 Zároveň šéf rezortu dopravy odhaduje, že sa v januári budúceho roka spustí súťaž aj na úsek rýchlostnej cesty R2 s tunelom Soroška. „Predpokladáme, že v januári, pretože nechcem vypísať dve súťaže v jednom mesiaci, vypíšeme aj Sorošku,“ opísal Érsek.

Tunel Soroška sa má nachádzať na úseku rýchlostnej cesty R2 Rožňava – Jablonov nad Turňou, ktorý má byť dlhý 14,1 kilometra. Druhá časť úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany má byť dlhá 14,3 kilometra.

V bývalom areáli závodu Matador v Petržalke plánujú ďalšiu výstavbu

Čo sa týka financovania týchto úsekov, minister Érsek uviedol, že je dohodnuté s ministerstvom financií. Neobáva sa preto, že by úseky, ktoré sa začnú stavať, neboli finančné kryté. O finančných prostriedkoch na konkrétny úsek sa však chce vždy rozprávať až po tom, keď bude vidieť výslednú cenu diela, ktorá vzíde zo súťaže. „Súťaž vygeneruje inú cenu, ako bolo odhadovaná,“ dodal šéf rezortu dopravy.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie