Jednou vetou

EÚ uskutočnila veľký test zloženia potravín v 19 krajinách

Ilustračné foto

foto: pixabay

Európska komisia (EK) uverejnila výsledky veľkého testu o dvojakej kvalite potravín v 19 členských krajinách. Analýza ukázala, že ich zloženie sa odlišovalo v 9 % vzoriek z 1380, hoci mali rovnaký obal.

Ďalších 22 % testovaných produktov s rozdielnym zložením malo podobný obal. Informoval o tom portál iDNES.cz.

Je znepokojujúce, že 31 % výrobkov v EÚ vykazuje dvojakú kvalitu, uviedla Matečná

Doteraz sa testy zameriavali len na niekoľko krajín. Porovnávali napríklad české potraviny s nemeckými či rakúskymi verziami, alebo slovenské s ich západnými ekvivalentmi.

Výsledky však súčasne vyvrátili tvrdenie, že spotrebitelia západných krajín dostávajú lepšie potraviny než obyvatelia postkomunistických štátov strednej a východnej Európy.

EK našla dvojakú kvalitu potravín, nerozdeľuje však EÚ na východ a západ

„Výsledok je rozdielny, aj keď mám radosť, že sa nepotvrdilo rozdelenie na Východ a Západ, pokiaľ ide o zloženie značkových potravín. Trápi ma zistenie, že jedna tretina testovaných výrobkov má rozdielne zloženie napriek tomu, že obal je rovnaký alebo podobný,“ uviedol Tibor Navracsics, eurokomisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport.

Testovalo sa 1380 vzoriek potravín z 19 krajín, celkovo 128 rozličných produktov. Test však pripúšťa, že rozsah nereprezentuje širokú škálu tovarov, dostupných v EÚ.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie