Jednou vetou

Európska komisia vyšetruje obchodné praktiky Amazonu

Ilustračné foto

Foto: TASR

Európska komisia (EK) otvorila predbežné protimonopolné konanie proti Amazonu. Vyšetrovanie sa týka toho, ako internetový gigant zaobchádza s menšími predajcami na svojich stránkach.

Neuveriteľné: Najvyšší umelý vodopád na svete, pozrite sa na tú parádu

Komisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová uviedla, že chce preskúmať, ako americký koncern používa dáta, ktoré získa prostredníctvom transakcií na jeho platforme vrátane tých, ktoré sa týkajú konkurenčných predajcov. Kľúčová otázka sa podľa Vestagerovej týka dát.

Shrek sa nekoná, vrátenie peňazí je v nedohľadne. Nejde o jediné predstavenie

Vyšetrovanie sa má sústrediť na to, či sa dáta získané na legitímne účely nepoužívajú na to, aby Amazon získal konkurenčnú výhodu voči menším predajcom tým, že koncernu umožňujú zistiť, aké veci si ľudia chcú kúpiť.

Štát si požičal v dvoch aukciách štátnych dlhopisov vyše 200 mil. eur

Amazon okrem toho, že predáva vlastné produkty, umožňuje ďalším predajcom, aby ponúkali svoje produkty prostredníctvom jeho stránky.

Bývalého šéfa zelených kritizujú, Raču oblepil svojou tvárou

Podľa Vestagerovej je protimonopolné vyšetrovanie obchodných praktík Amazonu ešte vo veľmi rannej fáze. Dodala, že regulačné orgány EÚ začali zhromažďovať informácie týkajúce sa záležitosti a zaslali obchodníkom a ďalším stranám dotazníky.

Krimi príbehy, z ktorých doslova mrazí. Veď sú zo severu

Môže vás zaujímať

Miera úspor zrejme dosiahne podľa analytikov historické maximá