Jednou vetou

Farmár F. Oravec zavádza verejnosť, mal by rešpektovať zákony a postupy

Na snímke zľava v popredí František Oravec a Patrik Magdoško z Iniciatívy poľnohospodárov

foto: TASR - Jaroslav Novák

Farmár František Oravec podľa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR zavádza verejnosť. Agrorezort totiž nerozhodoval o tom, či Oravec má alebo nemá byť účastníkom nejakého konania.

Rozhodoval výhradne o správnosti procesného postupu Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Hovorca ministerstva Vladimír Machalík to uviedol v reakcii na utorkové vyjadrenia farmára, ktorý vyzval na zaistenie spisov z konania o skupine Esin.

Farmár F. Oravec vyzval na zaistenie spisov z konania o skupine Esin

MPRV podľa Machalíka rozhodovalo o správnosti procesného postupu PPA, v ktorom konštatovalo pochybenie. Platobná agentúra podľa jeho slov vykoná v procese nápravu. Zdôraznil, že rozhodnutie, či Oravec získa štatút účastníka konania, je plne v kompetencii PPA.

„F. Oravec aktuálne účastníkom konania nie je, a preto ani podľa zákona do spisu nahliadnuť nemôže,“ dodal Machalík. Zároveň Oravca vyzval, aby rešpektoval zákony a procesné postupy a aby sa nesnažil „ovplyvňovať mediálnymi šou rozhodovanie úradov a súdov“.

Východoslovenský farmár František Oravec vyzval v utorok ministerku vnútra Denisu Sakovú (Smer-SD), policajného prezidenta Milana Lučanského a generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby zaistili spisy z konania, ktoré sa týkajú skupiny Esin.

Nedostatok pracovníkov na Slovensku brexit nevyrieši

Oravec pripomenul, že všetci uvedení predstavitelia vypočuli farmárov a apeloval na nich, aby zakročili proti subvenčným podvodom pri Košiciach.

Môže vás zaujímať

PRIESKUM: Tieto veci Slovákom počas pandémie chýbali najviac