Fico zisťuje, ako sa žiakom páčilo na lyžiarskom výcviku

Štát poskytol dotáciu na lyžiarske kurzy v rokoch 2016 až 2018 približne 270-tisíc žiakom z celého Slovenska. Teraz chce premiér Róbert Fico vedieť, ako a či boli školáci spokojní.

Premiér hovorí o mimoriadne úspešnom sociálnom opatrení z dielne strany Smer-SD. „My sme preplatili hotelom a penziónom viac ako ako 1,3 milióna nocí. Ale najmä sme umožnili 276 000 študentom, aby takéto kurzy absolvovali“. Premiér tiež povedal, že toto opatrenie chcú neustále vylepšovať. „Preto oslovíme rodičov, aby sme od nich získali spätnú väzbu“. 

Na jednej strane sa podľa Fica na lyžiarske kurzy dostanú deti, ktoré by na to možno nemali sociálne možnosti. „Na druhej strane významne podporujeme slovenský cestovný ruch. A keďže tento projekt je taký úspešný, chceme o ňom vedieť viac.“

Ako si chce premiér overiť úspešnosť lyžiarskych kurzov?

„Ja by som sa veľmi rád listom obrátil na rodičov, aby nám povedali spätnú väzbu. Či je to dosť peňazí. Či sa stretli s nejakými technickými prekážkami, ktoré im vadia“. Zároveň chce od rodičov získať prípadné ďalšie podnety, ktoré by tento projekt vylepšili, dodal premiér. V najbližších dňoch tak čakajte v poštovej schránke pozdrav od premiéra.

Prvé reakcie ľudí na sociálne balíčky: 

 

 

Môže vás zaujímať

Do rána ostane na strednom Slovensku bez elektriny asi 300 odberných miest