Jednou vetou

Finančná správa pripravuje pre verejnosť školenia

Ilustračné foto

TASR

Finančná správa (FS) pripravila ďalšie proklientske opatrenie - školenia s daňovou a colnou tematikou. Možnosť pripravovať školenia pre verejnosť jej umožnila novela zákona o orgánoch štátnej správy v oblasti daní, poplatkov a colníctva, ktorá nadobudla účinnosť v januári 2018.

Prvé školenie, ktoré finančná správa pripravila, sa týka odbornej kvalifikácie pre osoby zodpovedné za colné záležitosti. Nasledovať budú školenia pre fyzické osoby-podnikateľov na tému elektronickej komunikácie s finančnou správou. Ako informovala TASR Ivana Skokanová, hovorkyňa FS, zúčastniť sa na nich bude môcť ktokoľvek, kto bude mať záujem.

Výhodou školení organizovaných finančnou správou budú nižšie finančné náklady a odborní školitelia priamo z finančnej správy. Prvé takéto školenie organizuje FS už v apríli v oblasti colnej agendy. Ide o odborné školenie, ktoré je určené pre výrobcov, dovozcov, vývozcov, špeditérov, colných deklarantov, dopravcov, zasielateľov, sprostredkovateľov a iných, ktorí sa potrebujú orientovať v danej problematike.

Finančná správa za účelom prihlasovania sa na školenia spustila podstránku priamo na svojom portáli, na ktorej záujemcovia nájdu podrobné informácie. Na jednotlivé školenia sa budú môcť prihlásiť buď zaslaním všeobecnej vyplnenej prihlášky na e-mailovú adresu vzdelavanie@financnasprava.sk, alebo tiež prostredníctvom externej stránky www.skolenia.sk.

Kľúčové budú najmä školenia určené pre daňové subjekty, ktorým od júla 2018 vznikne povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky. Obsahom školení bude získanie praktických informácií o elektronickej komunikácii s finančnou správou – o registrácii na portáli FS, autorizácii či o podávaní dokumentov prostredníctvom jej portálu.

Tieto školenia budú pre účastníkov zdarma. O jednotlivých termínoch školení bude finančná správa informovať nielen prostredníctvom externej webstránky www.skolenia.sk, ale aj prostredníctvom portálu finančnej správy a facebookovej stránky finančnej správy.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie