Jednou vetou

Finančná správa upraví medzi sviatkami úradné hodiny

Ilustračné foto

TASR

Finančná správa upraví medzi sviatkami úradné hodiny na daňových úradoch. Klientske zóny budú otvorené aj vo štvrtok 27. decembra. Médiá o tom informovalo Finančné riaditeľstvo SR.

„Vzhľadom na to, že tento rok pripadajú voľné vianočné dni na pondelok až stredu, finančná správa otvorí netradične daňové úrady a ich organizačné zložky hneď vo štvrtok, ktorý inak nie je stránkovým dňom,“ uviedol úrad s tým, že na Silvestra budú daňové úrady otvorené do 12.00 hod.

Štvrtkovým posilnením chce finančná správa dať priestor tým osobám, ktoré potrebujú niečo vybaviť, prípadne sa zaregistrovať na elektronickú komunikáciu s finančnou správou.

Netradičné Vianoce slovenských politikov

V ostatných pracovných dňoch budú podateľne a klientske zóny daňových úradov prístupné v nezmenených úradných hodinách. Výnimkou budú len posilnené úradné hodiny klientskych zón vo štvrtok 27. decembra a skrátené úradné hodiny v pondelok 31. decembra. Od stredy 2. januára 2019 budú úradné hodiny daňových úradov v štandardnom režime.

Vo štvrtok 27. decembra budú posilnené aj prevádzkové hodiny call centra. To bude poskytovať informácie k DPH a technickej podpore pre elektronickú komunikáciu až do polnoci, pre termín spojený s každomesačnými povinnosťami odovzdávania kontrolných a súhrnných výkazov a daňových priznaní k DPH, na ostatných voľbách do 19.00 hod., uzatvára Finančné riaditeľstvo SR.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie