Finančná správa upraví medzi sviatkami úradné hodiny

Ilustračné foto

TASR

Finančná správa upraví medzi sviatkami úradné hodiny na daňových úradoch. Klientske zóny budú otvorené aj vo štvrtok 27. decembra. Médiá o tom informovalo Finančné riaditeľstvo SR.

„Vzhľadom na to, že tento rok pripadajú voľné vianočné dni na pondelok až stredu, finančná správa otvorí netradične daňové úrady a ich organizačné zložky hneď vo štvrtok, ktorý inak nie je stránkovým dňom,“ uviedol úrad s tým, že na Silvestra budú daňové úrady otvorené do 12.00 hod.

Štvrtkovým posilnením chce finančná správa dať priestor tým osobám, ktoré potrebujú niečo vybaviť, prípadne sa zaregistrovať na elektronickú komunikáciu s finančnou správou.

Netradičné Vianoce slovenských politikov

V ostatných pracovných dňoch budú podateľne a klientske zóny daňových úradov prístupné v nezmenených úradných hodinách. Výnimkou budú len posilnené úradné hodiny klientskych zón vo štvrtok 27. decembra a skrátené úradné hodiny v pondelok 31. decembra. Od stredy 2. januára 2019 budú úradné hodiny daňových úradov v štandardnom režime.

Vo štvrtok 27. decembra budú posilnené aj prevádzkové hodiny call centra. To bude poskytovať informácie k DPH a technickej podpore pre elektronickú komunikáciu až do polnoci, pre termín spojený s každomesačnými povinnosťami odovzdávania kontrolných a súhrnných výkazov a daňových priznaní k DPH, na ostatných voľbách do 19.00 hod., uzatvára Finančné riaditeľstvo SR.

Môže vás zaujímať

Červené mäso by sa mohlo stať ďalším terčom dane z „hriechu“