Jednou vetou

Finančná správa už zakročila voči 610 webovým sídlam so zakázanou ponukou

Finančná správa

foto: TASR

Finančná správa už zakročila voči 610 webovým sídlam so zakázanou ponukou. Subjekty, ktorým zaslala oficiálnu výzvu, majú 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. V opačnom prípade budú zverejnené v zozname zakázaných ponúk. Celkovo už na základe výzvy finančnej správy ukončilo svoju činnosť 282 z nich. Ešte pred zaslaním výzvy tak urobilo 29 subjektov.

V zozname webových sídiel s nelegálnym hazardom je momentálne 178 webstránok. Z dôvodu ukončenia poskytovania zakázanej ponuky mohla finančná správa zo zoznamu vyradiť už 128 subjektov. Tie už nelegálny hazard neposkytujú. Finančná správa zároveň spolupracuje aj so súdmi, s cieľom zablokovať účet a zároveň aj samotnú webstránku.

„Za prevádzkovanie zakázaných ponúk hrozí pokuta až do výšky 500.000 eur. Využívanie nelegálnych webových sídiel však môže spôsobiť problémy aj ich používateľom. Finančná správa preto upozorňuje občanov, že klienti nelegálnych hazardných stránok môžu byť vystavení riziku straty investovaných peňazí,“ zdôraznila Ivana Skokanová, hovorkyňa finančnej správy.

Prvý prehľad webových sídiel zverejnila finančná správa v zmysle zákona v júli minulého roku. Zoznam prevádzkovateľov nelegálneho hazardu na internete je verejne dostupný na portáli finančnej správy v časti „Hazardné hry“.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie