Jednou vetou

FOTO: Notre Dame dostala za 10 dní vďaka miliónovým darom novú nádej

Katedrála Notre Dame v Paríži

autorská koláž hlavne.sk, TASR

Iba pred desiatimi dňami sa zdalo, že rozsiahly požiar, ktorý sa odohral v známej katedrále Notre Dame rozloží chrám na prach a že akékoľvek šance na opravu ikonickej katedrály budú na dlhé roky. Dnes už je jasné, že vďaka súcitu, ktorý zasiahol celý svet, má svetová ikona novú nádej. Všetko chcú stihnúť do neuveriteľných piatich rokov! Len pre zaujímavosť, obnova našej vyhorenej Krásnej Hôrky trvá siedmy rok. Pozrite sa na prvé práce z opravy v Paríži:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Rozsiahle opravy na katedrále Notre Dame sa už začali | Zdroj: TASR

FOTO: Rytmusa sme pristihli na nákupoch. Pozrite sa, čo vyberal!

Tragický požiar, ktorý zničil obrovskú časť parížskej ikonickej katedrály Notre Dame, nakoniec nezničil chrám úplne – tak, ako verejnosť predpokladala. Po výzve francúzskeho prezidenta Emanuela Macrona sa totiž prihlásilo niekoľko známych miliardárov, ale aj tisíce ľudí po celom svete, ktorí sa rozhodli na opravu katedrály prispieť.

FOTO: Prišla jar. Plnými dúškami si ju vychutnávajú aj naše celebrity

Ako prvá prispela známa miliardárska rodina Pinaultovcov, a to sumou 1 milión eur. Pridala sa aj rodina Bettencourt Meyers, ktorá vlastní kozmetickú spoločnosť L´Oreal so sumou 100 miliónov eur a rovnakou sumou prispela firma Total. Podľa odhadov sa od 15. apríla, kedy sa tragický požiar odohral podarilo celkovo vyzbierať na opravu katedrály Notre Dame 750 miliónov eur.

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie