Jednou vetou

FOTO: Pozrite si top 12 miest s najlepšou kvalitou života! Kde sa umiestnila Bratislava?

V ktorých mestách sa žije najkvalitnejšie? Kompletný rebríček nájdete v našom článku

autorská koláž hlavne.sk, upgradedpoints, holidayguru, panoramatours, visotech

Vieme, kde sa žije najlepšie aj to, ako je na tom naše hlavné mesto v porovnaní s ostatnými metropolami. Na prvom mieste sa v rebríčku kvality životnej úrovne už po desiaty krát umiestnila susedná Viedeň, nasledoval švajčiarsky Zürich, na treťom mieste sa umiestili až tri mestá - Auckland, Mníchov a Vancouver. Na ktorom mieste sa však umiestnila Bratislava? Čítajte nižšie viac:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Bratislavský hrad | Foto: TASR

 

VIDEO: Dojatý Mc Erik. Pozrite sa, aký sme mu pripravili výlet do minulosti

Hlavné mesto Slovenska, Bratislava sa umiestnila až na 80. mieste. Naši poľskí susedia s mestom Varšava skončili na 82.mieste, Budapešť na 76.mieste a Praha sa umiestnila na 69. mieste. Rebríček uzavrelo Bangui na 230. mieste a posledným v rebríčku bol na 231.mieste Baghdad, hlavné mesto Iraku. Za najbezpečnejšie mesto Mercer označil Luxemburg, najnebezpečnejším mestom je tento rok sýrsky Damask.

Tajomný dolárový miliardár: Uhádnete, kto to je?

Celkovo sa v rebríčku objavilo až 231 miest, ktoré spoločnosť Mercer skúmala v období od septembra do novembra 2018. Rebríček má odrážať politický, ekonomický a enviromentálny vývoj hodnotených miest. Index kvality života je zložený z 10 hlavných kategórií: politické a sociálne prostredie, ekonomické prostredie, sociálno- kultúrne prostredie, zdravotné prostredie, školy a vzdelávanie, verejné služby a doprava, oddych, spotrebný tovar, bývanie a príroda.

Romantický Valentino: V Paríži predstavil dokonalú kolekciu

Spoločnosť Mercer v prieskume pripomenula, že sa úroveň oblasti osobnej bezpečnosti najmä v mestách strednej a východnej Európy v priebehu posledného desaťročia zlepšila, naopak v mestách západných krajín ako Madrid či Paríž sa úroveň oblasti osobnej bezpečnosti výrazne zhoršila najmä v dôsledku teroristických útokov.V niektorých západoeurópskych mestách, napríklad v Paríži, Madride či Aténach, sa naopak osobná bezpečnosť zhoršila v dôsledku teroristických útokov alebo pre vnútorné nestability, prípadne kombinácie oboch týchto faktorov.

FOTO: Pocta Lagerfeldovi. Milánsky Fashion week vám vyrazí dych

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

 

MOTO: 100 rokov Citroën: Prvenstvá, o ktorých ste (možno) netušili!

Môže vás zaujímať

Nitriansky Jaguar Land Rover získal povolenie na rozšírenie svojej výroby