Jednou vetou

Francúzsko bude pracovať na zachovaní stability Renaultu, uviedol Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

foto: TASR/AP

Francúzsko bude pracovať na zachovaní stability Renaultu a jeho aliancie s Nissanom. Vyhlásil to v pondelok prezident Emmanuel Macron po tom, ako japonská automobilka oznámila, že odvolá predsedu predstavenstva Carlosa Ghosna, ktorého prokuratúra zatkla pre podozrenie z finančných nezrovnalostí.

„Je príliš skoro na komentovanie skutočnosti alebo závažnosti obvinení, o ktorých nemám ďalšie informácie,“ povedal Macron v novinárom v Bruseli.

„Ako akcionár však francúzska vláda zostane mimoriadne ostražitá, pokiaľ ide o stabilitu aliancie, skupiny (Renault) a jej zamestnancov, ktorí majú plnú podporu štátu.“

Matečná: Sebestačnosť vo výrobe cukru si SR musí zachovať

Nissan v pondelok oznámil, že plánuje odvolať Ghosna, ktorý čelí obvineniu, že využil majetok firmy na osobné účely a spáchal ďalšie nešpecifikované skutky.

Francúzsky štát vlastní 15 % podiel v automobilke Renault, ktorý má zase v Nissane 43,4 % podiel. Generálny riaditeľ Nisanu Hiroto Saikawa skonštatoval, že zatknutie Ghosna ukázalo, že rukách jednej osoby sa koncentrovala príliš veľká moc.

Môže vás zaujímať

Slovenské domácnosti by mohli mať od budúceho roka lacnejšiu elektrinu