Jednou vetou

Francúzsko bude pracovať na zachovaní stability Renaultu, uviedol Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron

foto: TASR/AP

Francúzsko bude pracovať na zachovaní stability Renaultu a jeho aliancie s Nissanom. Vyhlásil to v pondelok prezident Emmanuel Macron po tom, ako japonská automobilka oznámila, že odvolá predsedu predstavenstva Carlosa Ghosna, ktorého prokuratúra zatkla pre podozrenie z finančných nezrovnalostí.

„Je príliš skoro na komentovanie skutočnosti alebo závažnosti obvinení, o ktorých nemám ďalšie informácie,“ povedal Macron v novinárom v Bruseli.

„Ako akcionár však francúzska vláda zostane mimoriadne ostražitá, pokiaľ ide o stabilitu aliancie, skupiny (Renault) a jej zamestnancov, ktorí majú plnú podporu štátu.“

Matečná: Sebestačnosť vo výrobe cukru si SR musí zachovať

Nissan v pondelok oznámil, že plánuje odvolať Ghosna, ktorý čelí obvineniu, že využil majetok firmy na osobné účely a spáchal ďalšie nešpecifikované skutky.

Francúzsky štát vlastní 15 % podiel v automobilke Renault, ktorý má zase v Nissane 43,4 % podiel. Generálny riaditeľ Nisanu Hiroto Saikawa skonštatoval, že zatknutie Ghosna ukázalo, že rukách jednej osoby sa koncentrovala príliš veľká moc.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie