Jednou vetou

Gál: Rozpočet pre MS SR zlepší platové pomery zamestnancov justície

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd)

foto: TASR

Rozpočet pre rezort spravodlivosti na rok 2019 prioritne zlepší platové pomery zamestnancov justície.

Vyhlásil to minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) s tým, že financie poputujú aj do zlepšenia vybavenosti rezortom spravovaných objektov.

SaS: Naše opatrenia zastavia úpadok poľnohospodárstva a potravinárstva v SR

Gál uviedol, že žiadny minister asi nikdy nie je spokojný s výškou rozpočtu pre svoj rezort. „Existuje množstvo oblastí, kde je potrebné zabezpečiť zvýšenie finančných prostriedkov. Rozpočet pre rezort spravodlivosti na rok 2019 prioritne zlepší platové pomery zamestnancov justície,“ vysvetlil.

Rezort má podľa Gála vyčleniť financie pre Zbor väzenskej a justičnej stráže na postupné obsadzovanie príslušníkov pre Detenčný ústav Hronovce a pre väzenské zariadenie Rimavská Sobota – Sabová.

„Ďalšie financie potrebujeme na riešenie nevyhovujúceho stavu spravovaných objektov a budov, tiež na dovybavenie súdov informačnými technológiami,“ priblížil minister.

Šéf rezortu spravodlivosti pripomenul aj potrebu prijímať nových zamestnancov a dodal, že financie pôjdu aj na inštitút tzv. justičných čakateľov.

NRSR: Skončila sa plenárna schôdza, poslanci sa však do lavíc ešte vrátia

Parlament v stredu (5. 12.) schválil rozpočet na budúci rok. Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) pripomenul, že prvýkrát v histórii Slovenska prijala Národná rada (NR) SR vyrovnaný rozpočet.

Podľa opozície však schválený rozpočet neznižuje daňovo-odvodové zaťaženie a nepripravuje Slovensko na budúcnosť.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie