Jednou vetou

Hromadné prepúšťanie sa týka aj Košického kraja, o prácu príde 129 zamestnancov

Ilustračná fotografia

Foto: TARS/archív

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny eviduje od posledného júnového týždňa v Košickom kraji dve nahlásené hromadné prepúšťania.

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) eviduje od posledného júnového týždňa v Košickom kraji dve nahlásené hromadné prepúšťania. O prácu príde 129 zamestnancov. Agentúru SITA o tom informovala Mária Hrehová z kancelárie generálneho riaditeľa ÚPSVaR. „Na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Košice bolo nahlásené prepúšťanie z oblasti výroby surového železa, počet ohrozených zamestnancov je 61,“ uviedla Hrehová. Ako ďalej dodala, ďalších 68 zamestnancov je ohrozených v oblasti výroby iných čerpadiel, pričom prepúšťanie bolo nahlásené na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Spišská Nová Ves.

Názvy spoločností, ktoré nahlásili hromadné prepúšťanie, Hrehová nekonkretizovala, odvolávajúc sa na zákon o službách zamestnanosti. Podľa neho môžu názvy spoločností zverejňovať, len ak majú ich súhlas, pričom v tomto prípade ho nemajú.

Prepúšťanie by sa nemalo týkať košických oceliarní. „U. S. Steel Košice neohlásil hromadné prepúšťanie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca spoločnosti U. S. Steel Košice Ján Bača

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie