HUAWEI: Dôvod na radosť. Pozrite sa, koľko smartfónov Mate 20 sa predalo po celom svete

Sériu Mate 20 ocenilo niekoľko popredných profesionálnych organizácií

autorská koláž hlavne.sk, digitaltrends

Je to ohromný rekord. Spoločnosť Huawei oznámila, že celosvetové dodávky smartfónov série Huawei Mate 20 prekročili 10 miliónov kusov. Tento úspech sa podarilo dosiahnuť predovšetkým vďaka inovatívnemu dizajnu a vynikajúcemu výkonu smartfónov tejto série.

HUAWEI: Na svetovom kongrese predstavil prvý skladací 5G smartfón, výkonné notebooky aj 5G router

Špičkový model Mate 20 Pro nadchol okrem spotrebiteľov aj novinárov a pozbieral množstvo ocenení naprieč odbornými periodikami po celom svete.

Sériu Mate 20 ocenilo tiež niekoľko popredných profesionálnych organizácií. Úradujúca vlajková loď Huawei Mate 20 Pro bola označená za inovatívne zariadenie, prepájajúce atraktívny dizajn so špičkovou technológiou. Na nedávnom svetovom mobilnom kongrese MWC 2019 v Barcelone udelili organizátori modelu Mate 20 Pro ocenenie Najlepší smartfón roka 2019.

HUAWEI: Smartfón Y7 2019 zaujme veľkým displejom a poriadnou batériou

Úradujúca vlajková loď bola ocenená aj na Slovensku. V spotrebiteľskej ankete Mobil roka zvíťazila v kategórii Špičkový mobil roka 2018.

Rex Liu | Foto: T3

„Séria Mate 20 je ukážkou toho najlepšieho a najinovatívnejšieho, čo Huawei môže ponúknuť. Naša spoločnosť každoročne investuje 10% celosvetového obratu do výskumu a vývoja, a toto je výsledok. Veľmi si vážime, že si zákazníci cenia naše inovácie a dôverujú našim zariadeniam,“ vysvetľuje Rex Liu, General Manager spoločnosti Huawei Consumer Business Group pre Česko a Slovensko.

Huawei predstavuje tablet MediaPad M5 lite, ocenený na CES 2019

Huawei Mate 20 | Foto: pocket-lint

Čísla dodávok potvrdzujú rastúci trend predajov prémiových smartfónov spoločnosti Huawei. Rad Mate 20, uvedený na trh koncom októbra minulého roka, prekonal 10-miliónovú métu len za štyri mesiace, čo predstavuje rekordne krátky čas v porovnaní s predchodcami. Pre porovnanie – séria Huawei Mate 10 dosiahla toto číslo za osem mesiacov od spustenia predaja. Huawei Mate 9, predstavený koncom roka 2016, prekročil hranicu 10 miliónov dodaných kusov za 11 mesiacov.

Slovenská, maďarská a poľská dcérska spoločnosť Huawei vydali spoločné vyhlásenie

HUAWEI: Takto umelá inteligencia v telefónoch uľahčuje život

Môže vás zaujímať

Členovia OPEC+ sa dohodli na ďalšom obmedzení ťažby o 500.000 barelov denne