Jednou vetou

HUAWEI: Na svetovom kongrese predstavil prvý skladací 5G smartfón, výkonné notebooky aj 5G router

Huawei predstavil technologické skvosty na novú 5G sieť

autorská koláž hlavne.sk, Huawei

Spoločnosť Huawei dnes na podujatí MWC 2019 (Mobile World Congress) v Barcelone predstavila niekoľko nových produktov. Konkrétne novú verziu note-booku Huawei MateBook X Pro a nové notebooky MateBook 13 a MateBook 14. Veľkú pozornosť vzbudil aj prvý 5G skladací smartfón na svete, Huawei Mate X.

HUAWEI: Takto umelá inteligencia v telefónoch uľahčuje život

Zároveň výrobca odprezentoval prvé 5G zariadenie pre komerčné využitie – router Huawei 5G CPE Pro. Všetky predstavené novinky prinášajú vynikajúcu vyso-korýchlostnú konektivitu a opäť posúvajú hranice technologických inovácií.

“Huawei prináša revolúciu vo vnímaní konektivity. Naša spoločnosť si dala za úlohu vyt-vorenie inteligentného ekosystému, ktorý bude použiteľný kdekoľvek. Poskytne všadeprítomné pripojenie do siete jednotlivcom, kanceláriám i domácnostiam. Inteli-gentné zariadenia éry 5G prekonajú všetko, čo tu bolo doteraz,” povedal na margo pred-stavených noviniek Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group.

Huawei získal patent na funkčný grafén

Nový Huawei MateBook X Pro

Na výstave MWC 2019 predstavila spoločnosť Huawei inovovaný model prémiového notebooku MateBook X Pro. Prvý laptop z tejto série z roku 2017 reprezentoval vstup výrobcu do éry prenosných počítačov s ultratenkým rámom. Dnes bola predstavená jeho aktualizovaná verzia.

Inovovaný MateBook X Pro spĺňa všetko, čo možno očakávať od špičkového note-booku. Kombinuje v sebe ľahkosť, špičkový displej, vysoký výkon a široké možnosti inteligentnej konektivity.

Zariadenie je osadené dotykovým 13,9-palcovým 3K displejom. Mimoriadne jemné ro-zlíšenie obrazovky 3000 x 2000 px zachytí aj najmenšie detaily a živé farby pri pre-zeraní fotografií alebo videí v rozlíšení 4K. Ide o prvý notebook so zobrazovacou tech-nológiou FullView.

Nový MateBook X Pro je kompaktný, ľahký, no zároveň extrémne výkonný stroj. Vnútri nájdeme procesory ôsmej generácie Intel® Core™ i7-8565U a i5-8265U a grafickú kar-tu NVIDIA® GeForce® MX250 s 2GB GDDR5 VRAM. Tá si hladko poradí aj s tými najnáročnejšími aplikáciami a hrami.

Huawei reaguje: Treba rozlišovať mýty a fakty. Toto by ste mali vedieť

Nechýba širokopásmové pripojenie Wi-Fi, Bluetooth 5.0 a výkonnejší port Thunder-bolt™ 3 na podporu celodennej produktivity. Zvukový systém Dolby Atmos® poskytuje dokonalý filmový zážitok bez ohľadu na to, kde sa jeho používateľ práve nachádza.

Nové notebooky MateBook 13 a MateBook 14

Na MWC 2019 uzreli svetlo sveta okrem vlajkového modelu aj ďalšie dve prenosné počítačové novinky. Notebooky MateBook 13 a MateBook 14 približujú najnovšie tech-nológie širokej škále spotrebiteľov. Oba modely sa môžu pochváliť FullView displejmi s 2K rozlíšením a progresívnym pomerom strán 3:2.

Huawei MateBook 13 je prvý 13-palcový ultratenký notebook, kombinujúci FullView displej, špičkovú kvalitu a prémiový dizajn. Model je vybavený ôsmou generáciou pro-cesora Intel Core i7-8565U, čo z neho robí skvelé zariadenie pre prácu i zábavu, kde-koľvek a kedykoľvek.

Huawei MateBook 14 je prenosný počítač, ktoré v sebe kombinuje malé rozmery, a napriek tomu väčší displej. Moderný 14-palcový notebook s kvalitnou konštrukciou a ľahkým telom je stelesnením revolučných technológií a dizajnu.

Budúcnosť smartfónov: Huawei Mate X

Horúca novinka s názvom Huawei Mate X predstavuje prvý krok výrobcu na dosiaľ ne-preskúmané územie. Ide o prvý skladateľný a zároveň prvý 5G smartfón, ktorý prináša hneď niekoľko prelomových technológií.

Ide o inteligentný telefón a tablet v jednom – základ tvorí ohybný OLED displej s me-chanickým závesom Falcon Wing, ktorý sa okrem odolnosti môže pochváliť aj jed-noduchým a ľahkým sklápaním.

Srdcom novinky je najvýkonnejší 5G čipset na svete, Balong 5000. V otvorenom (table-tovom) režime je Mate X ideálnym pracovným nástrojom a používateľom umožňuje využívať obe obrazovky súčasne.

Aj nevidiaci už môžu precítiť emócie blízkych naplno. Huawei predstavuje aplikáciu Facing Emotions

Prémiové smartfóny Huawei sa vždy vyznačovali špičkovou foto výbavou a ani prvý skladateľný model nie je výnimkou. Obojstranná konštrukcia umožňuje kamerovému systému zohrávať úlohu ako predných, tak aj zadných fotoaparátov.

O dostatočnú výdrž sa postará batéria s mimoriadne vysokou kapacitou 4500 mAh. Huawei Mate X tiež podporuje 40-wattové super rýchle nabíjanie Huawei Supercharge, známe už z minuloročných vlajkových modelov.

5G CPE Pro – router novej generácie

Huawei 5G CPE Pro, router poháňaný čipsetom Balong 5000, podporuje bezdrôtové pripojenie v sieťach 4G aj 5G. Vďaka novej technológii Wi-Fi 6 dokáže vyvinúť rýchlosť až 4.8 Gb/ s. Jedná sa tiež o prvý 5G router, ktorý podporuje aplikáciu Huawei HiLink a prináša tak 5G do inteligentných domácností. Okrem domáceho prostredia je zariade-nie pripravené priniesť veľmi rýchle pripojenie aj do malých a stredných podnikov.

Huawei začal výskum a vývoj 5G sietí už v roku 2009 a v súčasnosti je jediným dodávateľom, ktorý dokáže poskytovať komplexné 5G systémy. Huawei má viac ako 5700 technických inžinierov a cez 500 špecialistov zameraných na výskum a vývoj 5G. Dohromady Huawei vytvoril 11 spoločných vývojových centier pre 5G riešenia po celom svete.

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU. Ďakujeme za každý like alebo share

Môže vás zaujímať

INVESTOVANIE: Týmto fondom v druhom pilieri sa nedarilo, objem majetku však mierne stúpol