Jednou vetou

HUAWEI: Najlepší fotomobil vyzval do unikátneho súboju profesionálne zrkadlovky aj svojho predchodcu

Nová P30-tka si trúfla na svojho staršieho brata aj zrkadlovku. Ako to dopadlo?

autorská koláž hlavne.sk, Huawei

Huawei P30 Pro podstúpil náročný fototest, ktorý naplno preveril jeho schopnosti snímania a spracovania obrazu. Výsledok opäť otvára diskusiu, či dokážu smartfóny nahradiť tradičnú fototechniku.

HUAWEI: Čo je TOF objektív a ako pomôže zlepšiť fotky zo smartfónu?

Prémiový smartfón Huawei P30 Pro sa pýši fotoaparátom so štyrmi objektívmi, na ktorého vývoji výrobca spolupracoval s renomovanou spoločnosťou Leica.

V súčasnosti kraľuje rebríčku DxOMark v kategórii fotomobilov so skóre 112 bodov.

Medzi jeho hlavné prednosti, ktorými osloví fotografických nadšencov, patrí predovšetkým pokročilý nočný režim, ktorý umožňuje zhotoviť ostré fotky aj za zhoršených svetelných podmienok.

Konkurenciu poráža aj 10-násobným zoomom bez straty kvality.

Just Neon Yoga by Huawei | Foto: Huawei

 

MOTO: 100 rokov Citroën: Ako sa zo škaredého kačiatka stala legenda

Priestor na náročný fototest poskytlo podujatie Just Neon Yoga by Huawei, ktoré sa konalo 11. mája v Šamoríne. Najväčšie joga podujatie na Slovensku je unikátne predovšetkým jedinečnou atmosférou – jeho návštevníci cvičia v tme, len pri jemnej žiare neónových odrazov od oblečenia či líčenia účastníkov.

Prítmie s neónovým nasvietením sa stalo ideálnym prostredím na najnáročnejší test schopností modelu P30 Pro. “UV lampy sú asi najhorším svetlom pre fotografa, aké môže byť. Nachádza sa na okraji farebného spektra v modrých a fialových odtieňoch a doslova mätie aj zrkadlovku,” vyjadril sa ešte pred fototestom profesionálny fotograf Jakub Čajko.

HUAWEI: Technologickému gigantovi naďalej dôveruje 70 percent ľudí

Najlepší fotomobil nielen na papieri

Halu s takmer 500 cvičiacimi účastníkmi, špeciálnym osvetlením a žiarivými farbami nasnímali fotografi dvoma spôsobmi: jednotlivé zábery zachytili okrem P30 Pro aj tradičnou zrkadlovkou. Takto vznikol unikátny materiál ako stvorený na priame porovnávanie. Nechýbajú rôzne druhy záberov – od skupinových fotografií cvičiacich cez portréty návštevníkov až po pôsobivé farebné detaily.

Takto si Huawei P30 Pro poradil s náročnou výzvou!

FOTOGALÉRIA: Huawei P30 Pro verzus profesionálna zrkadlovka (kliknite na miniatúry)

Fotosúboj Huawei P30 Pro vs. P20 Pro ukazuje, kam sa za rok posunula P séria

Dva špičkové smartfóny, dva ročníky rovnakého podujatia, dvakrát sťažené podmienky na fotografovanie. Podujatie Just Neon Yoga by Huawei sa už po druhý krát stalo miestom, ktoré preverilo schopnosti najlepšieho fotomobilu sveta, Huawei P30 Pro. Rovnaký fototest absolvoval na rovnakom mieste aj jeho minuloročný predchodca, P20 Pro.

Just Neon Yoga by Huawei | Foto: Huawei/Jakub Čajko

 

Just Neon Yoga by Huawei nie je len o cvičení. Unikátna atmosféra najväčšieho joga podujatia na Slovensku spočíva predovšetkým v prostredí: jeho návštevníci cvičia v tme, len pri jemnej žiare neónových odrazov od oblečenia či líčenia účastníkov. Ide o veľkú výzvu pre každého fotografa. Vytvoriť kvalitné zábery za takýchto náročných podmienok nie je vôbec jednoduché.

Huawei P30 lite: Nástupca bestselleru prináša najnovšie technologické vychytávky

Počas vlaňajšieho ročníka sa o fotografie z akcie starali fotografi, vybavení namiesto zrkadloviek najlepším fotomobilom vtedajšej doby – Huawei P20 Pro. Zariadenie prinieslo na trh množstvo revolučných technológií. Veľkým lákadlom bol najmä trojitý fotoaparát s umelou inteligenciou, ktorá dokáže rozpoznávať objekty a scenérie. P20 Pro dodnes patrí medzi top 5 smartfónov s najlepším fotoaparátom podľa renomovaného rebríčka DxOMark.

HUAWEI: Pozrite si úžasnú fotogalériu nafotenú smartfónom P30 Pro

Jeho tohtoročný nástupca P30 Pro posúva limity fotografie ešte vyššie. Pýši sa štvoritým fotoaparátom (oproti predchodcovi pribudol ToF senzor na presné meranie vzdialenosti a vernejší bokeh efekt), vyvinutým opäť v spolupráci s renomovanou spoločnosťou Leica.

Jeho hlavnými prednosťami, ktorými poráža konkurenciu, je predovšetkým pokročilý nočný režim, ktorý umožňuje zhotoviť ostré fotky aj za zhoršených svetelných podmienok, a tiež 10-násobný zoom bez straty kvality.

Aj tento rok poskytlo priestor na fototest aktuálneho kráľa rebríčka top fotomobilov podujatie Just Neon Yoga by Huawei. Zábery z eventu vznikali na Huawei P30 Pro, čo bola pre smartfón ozajstná výzva – prítmie s neónovým nasvietením je totiž náročné prostredie aj pre profesionálne zrkadlovky.

Ako to dopadlo a kam sa za rok posunul vrcholný model P série, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

FOTOGALÉRIA: Huawei P20 Pro verzus Huawei P30 Pro (kliknite na miniatúry)

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie