Jednou vetou

Huawei P30 Pro získal prestížne ocenenie TIPA ako najlepší foto smartfón

Porota označila nový Huawei P30 Pro za víťaza kategórie "Best Photo Smartphone"

autorská koláž hlavne.sk, Firstpost

Novopredstavený prémiový smartfón Huawei sa môže pochváliť ďalším úspechom. Po dosiahnutí rekordu v rebríčku DxOMARK so skóre 112 bodov si P30 Pro odnáša prestížne ocenenie TIPA World Awards. Porota ho označila za víťaza kategórie "Best Photo Smartphone".

HUAWEI: Nová technológia dokáže odhaliť problémy so zrakom u detí

Tento prestížny titul si top model série P vybojoval už tretí rok za sebou. Ocenenie je dôkazom toho, že zameranie na špičkový fotoaparát a precízne spracovanie sa spoločnosti Huawei vypláca.

Prepisuje pravidlá fotografovania

„Huawei sa už niekoľko rokov zameriava na maximálny zážitok z fotografovania. Radi by sme poďakovali TIPA za ocenenie našej najnovšej vlajkovej lode. Huawei P30 Pro, vybavený štvoricou objektívov, prepisuje pravidlá fotografovania. Vďaka množstvu inovácií – vrátane revolučného poľa farebných filtrov RYYB či extrémneho päťnásobného optického zoomu – nový top model posúva limity toho, čo je možné zachytiť smartfónom. Tieto pokročilé technológie dávajú používateľom väčšiu slobodu a podnecujú k zachyteniu najzaujímavejších momentov ich života,“ povedal Changzhi Li, viceprezident mobilnej divízie Huawei Consumer Business Group.

HUAWEI: Čínsky výrobca predstavil smartfóny série P30

Tieto slová potvrdzujú aj predstavitelia asociácie udeľujúcej prestížne ocenenie. “Huawei spoločne s firmou Leica znovu posúva limity inteligentného fotografovania a umožňuje užívateľom zachytávať fotografie a natáčať videá vo fantastickej kvalite,“ uviedol Thomas Gerwens, predseda asociácie TIPA.

Porota zložená z fotografických odborníkov z celého sveta po dôslednom testovaní a porovnávaní potvrdila, že novinka od Huawei svojimi foto schopnosťami predstihla konkurenciu.

Štvoritý fotoaparát, ktorým je model P30 Pro osadený, sa skladá z niekoľkých objektívov: hlavný s rozlíšením 40 Mpx a snímačom Huawei SuperSpectrum v kombinácii s ultra širokouhlým objektívom s rozlíšením 20 Mpx a teleobjektívom s rozlíšením 8 Mpx zaisťujú zoom a jasnosť fotografií ako nikdy predtým. Novinka v podobe objektívu Huawei Time-of-Flight (TOF) sa stará o zachytávanie hĺbky pre ešte lepší bokeh efekt.

O TIPA Awards

Asociácia TIPA združuje celkom 28 popredných fotografických časopisov z 15 krajín na
piatich kontinentoch a tiež spolupracuje s CJPC (Camera Journal Press Club), ktorý zahŕňa
11 najlepších fotografických časopisov v Japonsku. TIPA Awards sú považované za
najvýznamnejšie ocenenie fotografickej techniky na trhoch po celom svete.

Hodnotenie Huawei P30 Pro nájdete tu:
Výsledky v ďalších kategóriách nájdete na tomto odkaze

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Starobná penzia presahuje 484 eur, medziročne stúpla o vyše 25 eur