Jednou vetou

Huawei predstavuje tablet MediaPad M5 lite, ocenený na CES 2019

Tablet MediaPad M5 lite

autorská koláž hlavne.sk, Huawei

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh novinku - tablet MediaPad M5 lite. Nové zariadenie nadchne predovšetkým pozoruhodnými vychytávkami v oblasti multimediálnej výbavy. Tablet bol tiež čerstvo ocenený na výstave CES 2019 v Las Vegas, kde získal ocenenie “Best of CES 2019”, udeľované magazínom Android Headlines.

Huawei získal patent na funkčný grafén. Toto zlepší na smartfónoch

Dizajn tabletu Huawei MediaPad M5 lite podlieha spojeniu ergonómie a minimalistickej estetiky. Môže sa pochváliť odolným kovovým telom v elegantnom prevedení Space Grey. Vďaka hrúbke len 7,7 milimetra a hmotnosti 475 gramov padne tablet presne do ruky a práca s ním je príjemná aj pri dlhšom nepretržitom používaní. Prispieva k tomu použitie 2.5D zaobleného skla na prednej strane, ktoré siaha až k hranám.

Displej, ktorý ochráni oči

Čínsky výrobca nadelil novinke displej veľkosti 10,1 palca, ktorý vďaka viacerým technológiám zariadenie predurčuje k ovládnutiu multimediálnych aktivít. Moderný pomer zobrazenia 16:10 a rozlíšenie 1920 x 1200 pixelov z neho robia ideálneho spoločníka pre prehrávanie filmov či hranie hier. Navyše jas displeja vylepšuje technológia HUAWEI ClariVu™. Tá využíva inteligentné algoritmy, ktoré zdokonalia nejasné snímky a poklesy v kontraste pre lepší zážitok zo sledovania.

4 dôvody, prečo je Huawei Mate 20 Pro perfektným herným smartfónom

Vývojári mysleli aj na zdravie užívateľov – do tabletu zabudovali režim, ktorý zabezpečí ochranu vášho zraku a zníži nároky kladené na vaše oči. Vďaka pokročilému módu eye-comfort tablet dokáže efektívne redukovať vyžarovanie modrého svetla a upozorniť užívateľa, keď sa zariadenie nachádza príliš blízko tváre.

MediaPad M5 lite má vyladený dizajn | Foto: Huawei

Perfektne vyladený zvuk a nadpriemerná výdrž

MediaPad M5 lite prichádza s nekompromisnou zvukovou výbavou, ktorou tablet prevyšuje konkurenciu. Tvorcovia nadelili novinke až štyri stereo reproduktory, ktoré prinášajú perfektne vyladený zvuk a precízne vyvážené efekty koncertnej haly, viac bás a menej skreslenia. Aby toho nebolo málo, na ich vývoji a ladení sa podieľala svetoznáma spoločnosť a legenda na poli zvukových zážitkov – Harman Kardon®. Nechýba ani obľúbený 3,5 mm konektor na pripojenie slúchadiel.

Technologické vychytávky, ktoré oceníte nielen na dovolenke

Vďaka mimoriadne štedrej kapacite batérie – až 7500 mAh – si môžete vychutnať všetky tieto funkcie a zábavu dlhé hodiny bez nutnosti dopĺňania energie. Tablet navyše ponúka funkciu rýchleho nabíjania, takže na doplnenie 100% kapacity batérie (cez port USB Type-C) stačia menej ako tri hodiny.

Nový tablet sa môže pochváliť odolným kovovým telom v elegantnom prevedení Space Grey | Foto: Huawei

Na prácu aj zábavu

MediaPad M5 lite neašpiruje “iba” na titul multimediálneho kráľa triedy. Rovnako dobre plní aj úlohu pracovného nástroja. Tablet môže byť okrem prsta ovládaný dotykovým stylusom Huawei M-Pen Lite, ktorý dokáže rozpoznať viac ako 2000 úrovní tlaku a významne tak uľahčí napríklad písanie poznámok. Verzia, predávaná na Slovensku, obsahuje stylus ako súčasť balenia tabletu.

MOTO: Vyskúšali sme nový najmenší Citroën. Neuveriteľne prekvapil!

Dostatok výkonu za každých okolností zabezpečuje novinke osemjadrový procesor Kirin 659 a 3GB operačnej pamäte . Vnútorné úložisko ponúka kapacitu 32 GB s možnosťou jednoduchého rozšírenia pomocou microSD karty.

Cena a dostupnosť

Na Slovensku bude LTE verzia tabletu Huawei MediaPad M5 lite v predaji od februára u všetkých mobilných operátorov za cenu 329 eur (Telekom ho do ponuky zaradil už v polovici januára). Odporúčaná maloobchodná cena Wi-Fi varianty je 299 eur.

Huawei je najžiadanejší. Minulý rok dodal rekordný počet smartfónov

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie