Jednou vetou

HUAWEI: Takto umelá inteligencia v telefónoch uľahčuje život

Huawei prináša umelú inteligenciu (AI) pre každodenný život

autorská koláž hlavne.sk, Huawei

Umelá inteligencia, známa tiež pod skratkou AI, patrí v súčasnosti k najskloňovanejším pojmom v oblasti mobilných technológií. Priekopníkom v tomto smere je Huawei, ktorý v októbri minulého roka predstavil už druhú generáciu AI v smartfónoch. Jeho zariadenia dokazujú, že umelá inteligencia nie je len trendy marketingový ťah, ale predstavuje technológiu, ktorá skutočne zjednodušuje každodenný život.

Huawei reaguje: Treba rozlišovať mýty a fakty. Toto by ste mali vedieť

Ideálny sprievodca na cesty

Pri cestách do exotických krajín sa nám môže stať, že všetky nápisy či menu v reštaurácii budú nekompromisne len v miestnom jazyku. Huawei na tieto situácie adaptoval prekladač založený na umelej inteligencii, ktorý ponúka obrazové, písané aj zvukové preklady textov. Fotoaparát smartfónu bleskurýchle prelúska neznámy text a v reálnom čase sa postará o preklad aj bez pripojenia k internetu.

Huawei predstavuje tablet MediaPad M5 lite, ocenený na CES 2019

Softvérový prekladač nie je jediným príkladom, ako AI uľahčuje život pri cestovaní. Praktickou vychytávkou je aj turistický sprievodca, ktorého prináša funkcia HiVision. Stačí zamieriť fotoaparát na vybranú kultúrnu pamiatku a smartfón vám o nej prezradí všetko podstatné. Táto funkcia je aktuálne dostupná pre monumenty v 15 krajinách sveta.

Inteligentné nakupovanie

Pokročilá funkcia HiVision tiež výrazne uľahčuje online nakupovanie s použitím fotoaparátu. Namierte objektívy na objekt vášho záujmu a umelá inteligencia automaticky rozpozná a vyhľadá e-shopy, v ktorých je produkt k dispozícii. Nákup vychytávky je tak otázkou niekoľkých ťuknutí.

Aktuálne je táto funkcia prepojená s viac ako 200 globálnymi online obchodmi a približne stovkou značkových internetových predajní. Dohromady tak dáva spotrebiteľom možnosť vybrať si z viac ako 120 miliónov nákupných položiek.

Zoznámte sa s Huawei P Smart 2019, dostupným smartfónom s prémiovými funkciami

Strážca kalórií

Ak patríte k tým, ktorí si strážia váhu, oceníte funkciu merania kalórií. Nasmerovaním fotoaparátu na jedlo sa automaticky zobrazí jeho odhadovaná energetická hodnota. Funkcia je založená na schopnosti umelej inteligencie rozpoznávať predmety (a teda aj jedlo), no vie zohľadniť aj veľkosť porcie. Počítadlo kalórií v rámci HiVision v súčasnosti rozpoznáva viac ako 100 rôznych potravín a jedál.

Technologické vychytávky, ktoré oceníte nielen na dovolenke

Fotoštúdio priamo v telefóne

Ďalšou vychytávkou je Master AI, automatická optimalizácia kompozície fotografie, ktorá je súčasťou nastavenia fotoaparátu. Využíva umelú inteligenciu k rozpoznaniu predmetov a krajín, a dokáže tak premeniť – bez nutnosti akýchkoľvek ďalších manuálnych zásahov – aj amatérsky záber na umelecké dielo.

Spoločnosť Huawei už niekoľkokrát dokázala, že je priekopníkom umelej inteligencie v mobilných zariadeniach – naposledy sa tak stalo v októbri minulého roka, kedy predstavila sériu Mate 20 s vlajkovým modelom Mate 20 Pro. Ten je mnohými používateľmi považovaný za najlepší smartfón súčasnosti. Už čoskoro Huawei posunie úroveň ešte vyššie – 24. februára predstaví na výstave MWC 2019 v Barcelone ďalšiu nádielku technologických noviniek a inovatívnych produktov.

Stretnime sa na facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

EUROFONDY: Takto čerpalo Slovensko ku koncu februára zdroje EÚ