Investície do hotelov by mohli dosiahnuť 800 miliónov eur do konca roka

Ilustračná foto

foto: pixabay.com

Objem investícií do hotelových nehnuteľností by v strednej a východnej Európe mohol do konca roka 2018 dosiahnuť 800 miliónov eur.

Oproti minulému roku je to mierny pokles. Hlavným dôvod je, že záujem investorov o hotely v hlavných mestách nemožno uspokojiť kvôli nedostatku prémiových nehnuteľností na trhu.

Vyplýva to zo spoločnej správy spoločností Cushman & Wakefield a CMS, ktorá mapuje investície do týchto nehnuteľností a investičné trendy.

NBS odkazuje: Analytici, fakty o Hudákovi si nabudúce overte!

V hotelovom odvetví začínajú prevládať investori z radov inštitúcií a subjektov registrovaných na burzách, na ktoré pripadá 74 % celkového objemu transakcií za rok 2017 a 54 % za prvé tri štvrťroky roka 2018.

Zmeny vo zvyklostiach spotrebiteľov a vývoj hotelových konceptov v posledných rokoch vedú k stieraniu niektorých rozdielov medzi tradičnými kategóriami hotelov.

Napriek miernemu poklesu objemu investícií v roku 2018 hotelové odvetvie v posledných piatich rokoch zaznamenalo rast a rok 2019 by mal byť opäť silný.

„Stále je tu veľký objem kapitálu, pre ktorý hľadajú investori rozumné zhodnotenie, a hotely v regióne strednej a východnej Európy ponúkajú vyššie výnosy ako v iných oblastiach Európy či dokonca v iných kategóriách nehnuteľností,“ uviedol vedúci oddelenia hotelov a voľného času v spoločnosti CMS Lukáš Hejduk.

Deväť z desiatich e-shopov očakáva v čase Vianoc zvýšenie obratu

Za prvé tri štvrťroky roku 2018 sa uskutočnili transakcie v objeme viac ako 400 miliónov eur a v poslednom štvrťroku by táto suma mala byť podobná.

V porovnaní s rokom 2017, keď celkový objem presiahol 900 miliónov eur, ide síce o pokles, zároveň je to však výrazne viac ako v rokoch 2015 a 2016, uzatvára správa.

Môže vás zaujímať

Putin varoval pred možným ukončením tranzitu plynu cez Ukrajinu