Jednou vetou

iPhone a výdrž batérie: Kde je pravda?

O výdrži bateriek v telefónoch Apple sa diskutuje už roky

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Nedávne testy ukazujú, že tvrdenia spoločnosti Apple ohľadom výdrže batérií telefónov iPhone sú o 51% vyššie, ako je skutočnosť. Kde je však naozaj realita?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Prieskum testoval 9 modelov telefónov iPhone, ktoré pri nezávislých testoch údajne nedokázali poskytnúť takú výdrž batérie, akú spoločnosť Apple prezentuje. Tvrdenia Apple mali byť v porovnaní s realitou o 18 až 51 % vyššie, ako bola preukázaná výdrž batérie deviatich modelov iPhone.

FOTO: Pozrite si jarný Rím a jeho najväčšie zaujímavosti!

Najväčšie nezrovnalosti – čo sa týkalo výdrže batérie – priniesol práve jeden z najnovších modelov, iPhone XR, za ktorý by ste aktuálne zaplatili približne 850 eur. Spoločnosť Apple tvrdí, že batéria iPhone XR vydrží až na 25 hodinový telefónny hovor, počas testovania však postačovala iba na 16 hodín a 32 minút. Apple sa však voči prieskumom a podobným tvrdeniam už niekoľko rokov bráni.

FOTO: V týchto slovenských destináciach budete chcieť dovolenkovať!

Naše produkty dôsledne testujeme a za našimi tvrdeniami si stojíme. Spoločnosť, ktorá modely testovala, s nami nezdieľala metodiku testovania, ich výsledky s našimi preto porovnať nevieme, vyjadrila sa pre médiá spoločnosť Apple. Tvrdenia Apple potvrdila aj známa spoločnosť HTC. Rozdielne podmienky nastavení a testovania môžu vyústiť do rôznych možných výsledkov, vyjadrilo sa pre média HTC.

FOTO: Najznámejší sused Andy Kraus prežíva najšťastnejšie obdobie

 

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie