Jednou vetou

Jaguar Land Rover kompletne obnovil výrobu v nitrianskom závode

Výrobné priestory v závode Jaguar Land Rover v Nitre 10. septembra 2019.

FOTO TASR - Henrich Mišovič

Fabrika bude fungovať v jednozmennej prevádzke a nábeh na výrobu bude postupný

Jaguar Land Rover Slovakia obnovuje od pondelka výrobu vo svojom nitrianskom závode, kde bude pokračovať produkcia vozidiel Land Rover Defender a Land Rover Discovery.

Automobilka dočasne pozastavila výrobu 20. marca. Počas odstávky pracovali len tímy zabezpečujúce launch vozidla Defender a tímy nevyhnutné na zabezpečenie prevádzky fabriky.

Ako ďalej informovala spoločnosť, po znovuobnovení všetkých technológií bude od 18. mája automobilka fungovať v jednozmennej prevádzke a nábeh produkcie bude postupný.

„Výroba bude prebiehať podľa prísnych opatrení na ochranu zdravia a bezpečnosti našich zamestnancov,“ uviedol prevádzkový riaditeľ nitrianskeho závodu Russell Leslie.

V závode aj v jeho priľahlých plochách zaviedli prísne hygienické opatrenia, dezinfekciu a čistenie vonkajších aj vnútorných priestorov, na povinnosť dodržiavať dvojmetrovú vzdialenosť upozorňuje špeciálne značenie v interiéri aj exteriéri. V areáli fabriky sú nainštalované termokamery a meranie teploty robia aj priamo počas práce.

Naďalej platí zákaz návštev v závode, ako aj služobných ciest.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie