Jednou vetou

Jaguar pripravuje grantový program na podporu vzdelávania či športu

Spoločnosť Jaguar Land Rover

Foto: archívne, TASR

Automobilka Jaguar Land Rover spustila svoj prvý grantový program, ktorým podporí organizácie v Nitrianskom kraji. Prostredníctvom grantového programu spoločnosť podporí iniciatívy v oblasti vzdelávania, športu a rozvoja miestnych zariadení. Projekty môžu predložiť neziskové organizácie, občianske a záujmové združenia, príspevkové organizácie, rozpočtové organizácie a tiež mestá, obce a ich združenia. Maximálna výška grantu na jeden projekt predstavuje tisíc eur.

Program je navrhnutý tak, aby prispel k zlepšovaniu kvality v Nitre a jej okolí, povedal Alexander Wortberg, prevádzkový riaditeľ nitrianskeho závodu Jaguar Land Rover.  O grant môžu záujemcovia požiadať vyplnením formulára na stránke www.darca.sk v sekcii programu Zamestnanci Jaguar Land Rover pomáhajú. Formulár zahŕňa aj odporúčanie kmeňového zamestnanca automobilky. Uzávierka prihlášok na grantový program je 30. apríla tohto roka. Najlepšie projekty, ktoré získajú podporu, budú vyhodnotené do 30. mája.

Spoločnosť Jaguar plánuje spustiť výrobu v nitrianskom závode koncom tohto roka. V Nitre spoločnosť preinvestuje 1,4 miliardy eur a vytvorí 2800 nových priamych pracovných miest. Ďalších zhruba 22.000 pracovných miest vznikne v subdodávateľských spoločnostiach. Kapacita závodu bude ročne 150.000 vozidiel. Prvým vozidlom, ktoré sa bude v Nitre vyrábať, bude Land Rover Discovery.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie