Jednou vetou

Jednotku v poskytovaní internetového priestoru Websupport kúpil dánsky Axel

Ilustračný záber

Foto: Pixabay.com

Najväčší slovenský poskytovateľ internetového priestoru Websupport prešiel do rúk dánskej investičnej spoločnosti Axcel.

Firma s tromi desiatkami zamestnancov a obratom takmer štyri milióny eur sa stala spolu s jednotkou švédskeho trhu Loopia a trojkou na českom trhu Active 24 členom Loopia Group. Informáciu o predaju firmy potvrdil na svojom facebookovom profile majiteľ spoločnosti Michal Truban.

Firma Spotify zaznamenala na konci vlaňajška nečakaný prevádzkový zisk

„Dostali sme ponuku od viacerých firiem, ale predali sme ho dánskej nadnárodnej spoločnosti, ktorá chce využiť potenciál Websupportu, oprieť sa o jeho skúsenosti a jeho manažment,“ povedal Truban. K transakcii prichádza v čase výrazného rastu spoločnosti, keď Websupport v roku 2017 medziročne zvýšil zisk o 19 % na 354.285 eur a tržby spoločnosti vzrástli o 11 % na 3,974 milióna eur. Firma prenajíma internetový priestor 142.000 zákazníkom na 763 serveroch, kde sídli takmer 173.000 internetových domén.

Dánsky Axcel je investičná spoločnosť so sídlom v Kodani, ktorá spravuje kapitál súkromných investorov a investuje predovšetkým do stredne veľkých podnikov v rôznych odvetviach. V súčasnosti disponuje piatimi fondmi s celkovým kapitálom v hodnote viac ako 1,9 miliardy eur.

Môže vás zaujímať

Slovenské domácnosti by mohli mať od budúceho roka lacnejšiu elektrinu