Jednou vetou

Kaufland si chce vyškoliť vlastných manažérov

Ilustračná foto

Foto: TASR

Nezamestnanosť absolventov vysokých škôl je dlhodobo pretrvávajúci problém, ktorý z roka na rok narastá. Podľa štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny z decembra 2017 sa ukázalo, že až 2201 úspešným absolventom II. stupňa vysokoškolského štúdia (z toho 69% žien a 31% mužov) sa nedarí nájsť si zamestnanie. Spoločnosť Kaufland sa rozhodla prispieť svojou časťou riešenie problému prostredníctvom svojho nového Trainee programu určeného práve absolventom vysokých škôl.

„Výhodou nášho Trainee programu je, že ponúkame prácu aj absolventom, ktorí síce počas štúdia nadobudli teóriu, no chýba im potrebná prax. Počas jedného roka u nás získajú vybraní záujemcovia pod dohľadom odborníkov z rôznych oddelení prehľad o procesoch v rámci fungovania spoločnosti a stanú sa súčasťou nadnárodných projektov. Po zaučení (zapracovaní) prevezmú zodpovednosť za dôležité úlohy a projekty našej spoločnosti. Už na začiatku programu garantujeme prevzatie manažérskej pozície v oblasti do ktorej sa prihlási,“ hovorí Henrieta Hunčíková, vedúca oddelenia rozvoja zamestnancov. „Program je veľmi intenzívny a preto už pri výbere hľadáme kandidátov s výrazným potenciálom a výberový proces je niekoľko stupňový,“ dodáva.

Prvý nábor prebehol 1.1.2018, ďalšie budú nasledovať vždy v trojmesačných intervaloch. Ide o ročný program, v ktorom sa absolvent učí od top manažérov spoločnosti, získa množstvo benefitov a po úspešnom konci ho bude čakať garantovaná manažérska pozícia vo vybranom sektore. Hlásiť sa môže do sekcií, ako je nákup, logistika, prevádzka či centrálne služby.

Priebeh Trainee programu závisí od vybranej cieľovej oblasti. Základom je priebežná práca absolventa na vybranom projekte, ktorý je vybraný v spolupráci s manažérom a následná prezentácia výsledkov pred vedením spoločnosti danej oblasti.

Môže vás zaujímať

Priemerná cena bývania vzrástla medzikvartálne o takmer 60 eur za meter štvorcový