Jednou vetou

Kiššová: Je to čisto grécka cesta vydláždená snahou SNS odvrátiť pozornosť od rozkrádania eurofondov

Na snímke zľava podpredsedníčka strany Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová, predseda SaS Richard Sulík a podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Foto: archívne, TASR

Keď sa krajine darí, mala by vláda konečne znížiť daňové a odvodové zaťaženie a prispieť tak k vyšším čistým mzdám ľudí. Vyhlásila to podpredsedníčka strany Sloboda a Solidarita (SaS) a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

Kiššová zároveň kritizovala návrh SNS o dobrovoľných 13. a 14. platoch, ktoré majú byť oslobodené od daní a odvodov.

„Je to nesystémová hlúposť otvárajúca priestor špekuláciám. Už len to, že SNS cúvla a už nehovorí o povinnosti, ale o dobrovoľnosti týchto platov bez zdaňovania, svedčí o tom, aký to bol populizmus. Tento návrh dáva priestor na špekulácie s daňami a odvodmi, a preto má potenciál rozvrátiť verejné financie. Je to čisto grécka cesta vydláždená snahou SNS odvrátiť pozornosť verejnosti od rozkrádania eurofondov,“ uviedla J. Kiššová a upozornila, že už aj dnes môžu zamestnávatelia ľuďom vyplácať rôzne formy odmien.

Nezodpovedné konanie populistov

Poslankyňa NR SR tvrdí, že nie náhodou podľa slovenskej ústavy predmetom referenda nemôžu byť základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet.

„Je to tak preto, aby základné atribúty štátu a jeho demokratického zriadenia nemohli byť rozvrátené nezodpovedným konaním populistov a oklamaných voličov, hoc aj demokratickým spôsobom,“ poznamenala podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.

Dôraz na podnikateľov

Strana SaS je podľa Kiššovej od začiatku svojej existencie známa tým, že kladie dôraz na podnikateľov a drobných živnostníkov.

„Máme rozpracovaný reformný dokument Agenda 2020. Máme konkrétne návrhy opatrení na systémové zlepšenie a menej byrokracie pre podnikateľov, čím by sa zlepšilo podnikateľské prostredie na Slovensku,“ uzavrela Jana Kiššová.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie