Jednou vetou

Kontaminované vajíčka sa na Slovensko zrejme dostali i cez súkromného spotrebiteľa

Ilustračné foto: pixabay.com

Kontaminovaná vaječná hmota sa z Rakúska na Slovensko mohla dostať aj cez súkromného spotrebiteľa. Upozorňuje na to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Ten má informácie, že jeden zo slovenských zákazníkov si v predajni Metro vo Viedni – Simmering kúpil 4. júla na zákaznícku kartu vaječnú zmes obsahujúcu látku fipronil (pesticíd).

„Pravdepodobne išlo o súkromný nákup,“ povedal hlavný hygienik SR Ján Mikas z ÚVZ SR. Úrad na to upozornil v stredu (23.8.) rýchly výstražný systém pre potraviny a krmivá.

Výrobky sa ešte môžu nachádzať u spotrebiteľov, Mikas odporúča, aby ich nepoužívali, prípadne ich vrátili späť do miesta predaja – Viedeň – Simmering, Rakúsko.

Konkrétne ide o produkty Wiesenhof Eifix – Eigelb Bodenhaltung flüssig, pasteurisiert, L 6041-0 a Wiesenhof Eifix – Schlemmer Rührei Bodenhaltung flüssig, pasteurisiert, L6073-0 .

Kontaminovanú vaječnú zmes našli nedávno kontrolóri na Slovensku v štyroch luxusných bratislavských hoteloch. Spotrebovalo sa 570 kilogramových balení, dodávateľovi sa vrátilo 90 kilogramov.

Môže vás zaujímať

Slovenské domácnosti by mohli mať od budúceho roka lacnejšiu elektrinu