Jednou vetou

KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU: Veľká pomoc pre všetkých lekárov

Platforma CLICKDOC TELEKONZULTACE môže významne ochrániť lekárov a ich pacientov pred pandémiou COVID-19

autorská koláž hlavne.sk, Foto: CGM

Spoločnosť CompuGroup Medical CGM sa rozhodla pomôcť v boji proti koronavírusu. Slovenským a a českým lekárom dáva na bezplatné využitie komunikačnú platformou CLICKDOC TELEKONZULTACE, ktorá môže významne ochrániť lekárov a ich pacientov pred pandémiou COVID-19.  

Skúsenosti z Talianska, ktoré  je v Európe najviac postihnuté epidémiou COVID-19, hovoria o nových potrebách v komunikácii medzi lekárom a pacientom. Lekári si uvedomujú, že plné čakárne môžu byť kritickým  miestom pre šírenie tohto ochorenia.

Jediný cieľ – zastaviť šírenie

V spoločnosti CompuGroup Medical sme preto urýchlili štart pripravovanej platformy s názvom CLICKDOC TELEKONZULTACE, ktorá lekárom umožňuje starostlivosť o vybrané skupiny pacientov pomocou zabezpečenej telekomunikácie, teda bez nutnosti fyzickej návštevy zdravotníckeho zariadenia.

Aktuálne štatistiky ochorenia Koronavírus na Slovensku nájdete TU

„Vytýčili sme si neskromný, napriek tomu však reálny cieľ:  vyprázdniť čakárne lekárov a tým v maximálnej miere prispieť k zamedzeniu šírenia ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom,“ hovorí Vladimír Přikryl, generálny riaditeľ CGM pre Českú a Slovenskú republiku.

ilustračné foto | zdroj: CGM

 

IT služba s názvom CLICKDOC TELEKONZULTACE umožňuje prepojenie lekára a jeho pacientov pomocou zabezpečeného video hovoru, dokáže realizovať vzdialené konzultácie s ľuďmi v karanténe, tehotenské konzultácie či vzdialenú starostlivosť o chronicky chorých pacientov. Tiež môže byť využitá  pre objednanie eReceptov.

„V tejto chvíli sa služba spontánne rozširuje medzi samotnými lekármi. K dnešnému dňu je celosvetovo do služby zapojených viac ako 20.000 lekárov  a ich počty každým dňom  rýchlo narastajú. Preto dávame službu všetkým lekárom úplne zdarma a budeme tak činiť po celú dobu pandémie ochorenia COVID-19,“ dodáva Vladimír Přikryl.

Služba je pre každého lekára zadarmo

CLICKDOC Telekonzultáciu môže využiť každé zdravotnícke zariadenie, ktoré je vybavené počítačom alebo notebookom s kamerou a mikrofónom. Služba je pre každého lekára zadarmo, je poskytovaná bez záväzkov a s kompletným zázemím a podporou slovenskej pobočky spoločnosti. Všetky potrebné informácie nájde na tomto linku.

ilustračné foto | zdroj: CGM

 

Služba CLICKDOC TELEKONZULTACE je momentálne dostupná len v českej jazykovej mutácii. Napriek tomu je plne využiteľná aj pre všetkých slovenských lekárov a ich pacientov.

Pacienti si nemusia inštalovať žiadny program a nie je potrebné, aby sa kdekoľvek registrovali. Po dohovore s lekárom dostanú pozvánku so svojim unikátnym kódom. Následne si spustia aplikáciu na www.telekonzultace.cz vo svojom počítači, smartphone alebo tablete.

ilustračné foto | zdroj: CGM

Jasná misia – prepájať zdravotníctvo

Naše programy a komunikačné riešenia pomáhajú lekárom, stomatológom, sieťam zdravotníckych zariadení a ďalším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v organizácii ich práce, diagnostikovaní i liečbe.

Produkty CompuGroup Medical búrajú technologické a organizačné bariéry medzi jednotlivými sektormi zdravotníckych systémov.

Našou víziou je plne elektronizované zdravotníctvo. Bezpapierové, kde sú dáta uložené bezpečne a v štruktúrovanej elektronickej podobe a zároveň dostupné oprávneným v pravú chvíľu – kedykoľvek a kdekoľvek – v záujme zabezpečenia tej najlepšej možnej zdravotnej starostlivosti.

Našou misiou je prepájať jednotlivých účastníkov zdravotnej starostlivosti. Toto prepojenie musí byť vždy maximálne bezpečné, efektívne a jednoduché. Zúčastneným subjektom garantujeme kontrolu nad ich dátami.

Naším poslaním je poskytovať zákazníkom tie najlepšie produkty a služby s vysokou pridanou hodnotou. Tie zvyšujú ich efektivitu a umožňujú im venovať maximum času pacientom. Lekári robia každý deň množstvo zodpovedných rozhodnutí. Vďaka našim riešeniam na to nie sú sami – majú v správny čas maximum informácií.

O skupine CompuGroup Medical SE

CompuGroup Medical je jednou z popredných spoločností zameraných na eHealth. S príjmami približne 717 miliónov euro za rok 2018 sú jej softwarové produkty navrhnuté tak, aby podporovali všetky lekárske a organizačné činnosti v ordináciách, lekárňach, laboratóriách a nemocniciach. Informačné služby pre všetky subjekty zapojené do systému zdravotnej starostlivosti a online zdravotných záznamov prispievajú k bezpečnejšiemu a efektívnejšiemu zdravotníctvu.

Služby CompuGroup Medical sú založené na unikátnej zákazníckej základni viac než 1 milióna užívateľov, ktorá zahŕňa lekárov, stomatológov, lekárnikov a ďalších poskytovateľov služieb. So zastúpením v 19 krajinách a produktami  v 56 krajinách v celom svete je CompuGroup Medical eHealth spoločnosťou s jedným z najvyšších pokrytí medzi poskytovateľmi služieb elektronického zdravotníctva. Približne 5 000 vysoko kvalifikovaných zamestnancov podporuje inovatívne riešenia pre stále rastúce požiadavky zdravotníctva.

 

TAKTO JE TO VO SVETE: Aktuálne štatistiky ochorenia Koronavírusu nájdete na tomto linku

Môže vás zaujímať

ŠELIGA: Podáva na Kotlebu okrem podnetu za nenosenie rúška aj trestné oznámenie