Jednou vetou

Kriminalisti odhalili falzifikáty energetických nápojov

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) mali podozrenie na nelegálnu výrobu alkoholu. Po preverení objektu v Šamoríne napokon našli výrobňu energetických nápojov. Pre podozrenie z porušovania práva na duševné vlastníctvo priestory a všetky nájdené komponenty zaistili.

R. Raši a obec Švedlár sa pokúsia nájsť riešenie, ako oživiť nevyužívaný lom

Podľa predbežných informácií sa v objektoch mali nachádzať i komponenty na výrobu nelegálneho alkoholu. Pri kontrole sa našlo takmer 40.000 kusov plastových fliaš v objeme 330 ml naplnené energetickým nápojom.

Fľaše v priestore nielen plnili, ale aj označovali etiketou známej značky. Kriminalisti preto informácie preverili so zástupcom majiteľa ochrannej známky. Ten potvrdil, že ide o tovar porušujúci právo na duševné vlastníctvo. Išlo o falzifikáty nápojov známej značky.

„V skladoch našli kriminalisti z KÚFS uskladnených celkovo 37.765 fliaš tohto nápoja, rovnako ako baliacu linku, na ktorej boli tieto falzifikáty aj vyrábané. Všetky falzifikáty energetických nápojov zaistili. V tejto súvislosti štyri osoby vypočuli,“ uviedla hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Clá na dovoz čínskych tovarov zostanú v platnosti ešte dlhý čas

Predbežná škoda spôsobená majiteľovi ochrannej známky bola vyčíslená na 60.000 eur. Vyšetrovateľ finančnej správy začal trestné stíhanie pre trestný čin porušovania práv k ochrannej známke, označeniu pôvodu výrobku a obchodnému menu. Páchateľovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Môže vás zaujímať

VEDA: Čmeliaky hryzú rastliny, aby skôr kvitli