Jednou vetou

Ktoré pivo získalo ocenenie Slovenská pivná korunka 2018?

Ilustračný obrázok

Foto: Pixabay

Víťazom tohtoročného 12. ročníka súťaže Slovenská pivná korunka 2018 je v kategórii filtrovaná svetlá desiatka pivo Corgoň 10 % zo spoločnosti Heineken Slovensko. V kategórii svetlá filtrovaná dvanástka zvíťazil svetlý Steiger 12 % z Pivovaru Steiger. Kompletné výsledky a zoznam víťazov jednotlivých kategórií Slovenskej pivnej korunky možno nájsť aj na stránke www.slovenskepivo.sk.

Ako ďalej informovala Katarína Remiaš, v stredu (30.5.) si počas slávnostnej pivnej korunovácie symbolické bronzové, strieborné a zlaté korunky prevzali zástupcovia 11 veľkých, malých a remeselných pivovarov. Do tohto ročníka sa prihlásilo 28 pivovarov, ktoré do súťaže nominovali 128 domácich vzoriek pív.

Slávnostnému udeľovaniu ocenení súťaže Slovenská pivná korunka predchádzala profesionálna anonymná degustácia. Počas dvoch dní 33 expertov nakoniec hodnotilo 122 pív z 27 pivovarov, ktoré súťažili v 9 kategóriách.

Prečítajte si tiež: Remišovej chýba vysvetlenie viacerých káuz v PPA i v agrosektore

„Som veľmi rada, že aj tento rok bol záujem súťažiť o Pivné korunky. Predovšetkým v kategóriách, kde súťažili svetlé desiatky a dvanástky, bola nielen účasť, ale aj kvalita veľmi vysoká. Degustátori mali ťažkú úlohu vybrať z nich tri najlepšie. Táto skutočnosť je dôkazom, že svetlé pivá majú u nás dlhú tradíciu,“ povedala Jana Shepperd, prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu (SZVPaS).

Garantmi súťaže boli Štátna veterinárna a potravinová správa SR, Štátny veterinárny a potravinový ústav Bratislava, Slovenská technická univerzita v Bratislave (Fakulta chemickej a potravinárskej technológie) a Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre (Fakulta biotechnológie a potravinárstva).

Počas stredajšieho galavečera boli zároveň ocenené osobnosti, ktoré sa významne pričinili o rozvoj slovenského pivovarníctva a sladovníctva. Osobnosťou slovenského pivovarníctva a sladovníctva sa tento rok stali Gabriela Brunacká zo Sladovne Michalovce, Pavol Jurčík, bývalý riaditeľ popradského pivovaru Tatran, a Peter Ruml, výrobný riaditeľ Banskobystrického pivovaru.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie