Jednou vetou

Kvalitu nebalenej zmrzliny prezradí farba, chuť a konzistencia

Ilustračné foto

Foto: TASR

Kvalitná nebalená zmrzlina by mala mať farbu zodpovedajúcu použitým surovinám, hladkú, tvárnu konzistenciu bez kryštálikov ľadu a hrudiek a príjemnú chuť, charakterizovanú použitými zložkami. Po konzumácii kontaminovanej zmrzliny sa najčastejšie objavujú tráviace problémy. Informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

HUAWEI: Skvelé tipy na darčeky za vysvedčenie, ktoré potešia nielen študentov

Pri nebalenej zmrzline nesmie chýbať informácia o jej zložení, vrátane označenia alergénov a upozornenia na niektoré farbivá, ak sú v zmrzline prítomné. Nebalená zmrzlina sa môže predávať 24 hodín po jej vymrazení.

Po opakovanom zmrazovaní sa v zmrzline môžu vytvoriť kúsky ľadu, ktoré môžu byť nositeľmi mikroorganizmov, pričom niektoré môžu spôsobiť napríklad salmonelu.

Rozoznať zdravotne škodlivú zmrzlinu nie je vždy možné na základe zmyslov. Často sa jej škodlivosť potvrdí až po laboratórnom skúmaní. Kontaminácia zmrzliny sa najčastejšie prejavuje tráviacimi ťažkosťami, ako sú nevoľnosť, zvracanie a hnačka.

Citlivejšie na ochorenie sú deti. Podľa ÚVZ nebola v posledných rokoch na Slovensku zaznamenaná epidémia salmonelózy v súvislosti s konzumáciou nebalenej zmrzliny.

SNS avizuje zníženie DPH na ovocie, zeleninu či kyslomliečne produkty

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie