Jednou vetou

Letecká spoločnosť Ryanair zaviedla obmedzenia príručnej batožiny

Ilustračné foto

foto: TASR

Letecká spoločnosť Ryanair zaviedla od 1. novembra zmeny v preprave príručnej batožiny, ktoré negatívne ovplyvnia pasažierov bez palubných lístkov s prednostným nástupom, informovala vo štvrtok agentúra DPA.

 Pasažieri, ktorých príručná batožina presiahne rozmery malej príručnej batožiny (40 x 20 x 25 cm), si budú musieť priplatiť desať eur a batožina bude umiestnená v nákladnom priestore lietadla. Oznámila to spoločnosť Ryanair na svojej oficiálnej webovej stránke.

Ak si však cestujúci zakúpia za šesť eur letenku s prednostným nástupom na palubu, budú si môcť so sebou zobrať jeden kus malej príručnej batožiny a jeden kus väčšej príručnej batožiny nepresahujúcej rozmery 55 x 40 x 20 cm a s maximálnou váhou do desať kíl. Prednostný nástup je možné dokúpiť si aj priamo na letisku za osem eur.

Zmena pravidiel vyvolala na sociálnych sieťach rozhorčenie a niektorí zákazníci sa vyjadrili, že so spoločnosťou Ryanair už nebudú nikdy cestovať.

Nevyužívané železničné trate sa môžu prerábať na chodníky a cyklotrasy

 Taliansky úrad na ochranu konkurencie na trhu (AGCM) v stredu vyhlásil, že zabráni, aby v krajine vstúpili nové pravidlá do platnosti. Príručná batožina na palube lietadla bola podľa tohto úradu neodmysliteľnou súčasťou cestovania s Ryanairom a dodatočné poplatky označila za zavádzanie zákazníkov.

Spoločnosť Ryanair má za sebou náročný rok. Zisky spoločnosti za prvý polrok tohto roka klesli o sedem percent, čo dáva spoločnosť za vinu aj škodám spôsobeným štrajkami zamestnancov, ktoré sa uskutočnili vo viacerých európskych krajinách.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie