Jednou vetou

Ľudia na Slovensku môžu investovať do fondov aj online

Dominik Hrbatý

Foto: TASR

Nový finančný produkt umožňuje ľuďom na Slovensku investovať online. Nástroj spoločnosti Finax predstavil jej generálny riaditeľ Juraj Hrbatý s tým, že ide produkt, pri ktorom by mal mať klient vyššie výnosy ako v podielových fondoch.

Spoločnosť ponúka ľuďom produkt založený na investovaní do indexových fondov, kde klient naraz zainvestuje do 6000 najväčších a najúspešnejších firiem a tým sa stávajú ich spolumajiteľom. „V prvom rade klienti získavajú vyššie výnosy,“ skonštatoval Hrbatý, pričom priemerne sú vyššie o 4 % v porovnaní v priemerom najpredávanejších podielových fondov v SR.

Už viac nemusíte nakupovať falzifikáty na internete. Dá sa tomu vyhnúť

Finax investuje prostredníctvom indexových fondov ETF, ktoré podľa Hrbatého ponúkajú výhodu toho, že z nich klienti neplatia dane. Dodal, že od roku 2016 platí na Slovensku tzv. ročný daňový test, pri ktorom sú príjmy z cenných papierov prijatých na obchodovanie na regulovanom trhu držaných minimálne rok od dane oslobodené.

Zároveň môžu ľudia investovať online. „Naše technológie umožňujú každému efektívne umiestniť svoje úspory z pohodlia obývačky,“ poznamenal investičný riaditeľ spoločnosti Radoslav Kasík. Vhodné investície vyberá klientom služba robo-advisor, internetový poradca.

Europarlament zrušil geoblokáciu pri cezhraničnom nakupovaní cez internet

Reálne fungovanie takéhoto investovania priblíži firma prostredníctvom spoluzakladateľa spoločnosti a tenistu Dominika Hrbatého. „Ja budem mať v našej firme otvorené open účty, ktoré si bude môcť ktokoľvek na svete pozrieť,“ uviedol.

Tento produkt podľa generálneho riaditeľa spoločnosti stojí na troch pilieroch bezpečnosti, medzi ktoré patrí dohľad Národnej banky Slovenska (NBS), členstvo v Garančnom fonde investícií a členstvo v Asociácii obchodníkov s cennými papiermi.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie