Má ho za handru, myslí si Beblavý o ministrovi Druckerovi a vyzýva ho k odstúpeniu

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker a premiér Robert Fico.

Foto: TASR

Premiér Robert Fico (Smer-SD) vyhlásil nedôveru ministrovi zdravotníctva Tomášovi Druckerovi (nominant Smeru-SD). "Má ho za handru," myslí si nezaradený poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý, ktorý vyzýva Druckera, aby odstúpil. Ministerstvo v reakcii odkázalo, že má právo na názor.

„Vyzývam Tomáša Druckera, aby odstúpil zo svojej funkcie. Myslím, že sa ju snažil robiť najlepšie ako vládal, ale zjavne byť dobrým ministrom zdravotníctva vo vláde Roberta Fica nejde a nedokáže to ani Tomáš Drucker,“ uviedol na tlačovej konferencii v parlamente Beblavý.

Zákon platný od mája 2018

Reagoval tým na vyjadrenie premiéra Roberta Fica, že je pripravený zrušiť doplnkové ordinačné hodiny, v rámci ktorých by sa pacienti mohli objednať k lekárovi za úhradu. Fico chce takto zobrať opozícii možnosť klamať o tejto téme. Parlament schválil spomínanú zmenu len tento týždeň s účinnosťou od mája 2018.

Ministerstvo Beblavého výzvu komentovalo stručne. „Každý má právo na svoj názor,“ reagovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Zahlasujú proti návrhu

Beblavý si nevie predstaviť, ako chce Drucker zostať vo funkcii po tom, čo investoval svoju autoritu a energiu na presadenie doplnkových ordinačných hodín a premiér „mu vysloví nedôveru tým, že povie, že to asi zruší“. „Neviem si predstaviť, že by som bol ochotný zostať po tomto na ministerstve,“ doplnil.

Nezaradený poslanec tiež povedal, že on a jeho kolegovia, s ktorými zakladá stranu SPOLU, zahlasujú za zrušenie doplnkových ordinačných hodín. Toto opatrenie považuje za nesociálne a nefunkčné.

Môže vás zaujímať

Členovia OPEC+ sa dohodli na ďalšom obmedzení ťažby o 500.000 barelov denne