Jednou vetou

Maloobchodníci budú mať algoritmus pre dopyty aj cenové relácie, informovala CBRE

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Maloobchodníci budú disponovať algoritmami, ktoré predpovedajú dopyt a cenové relácie na dekádu vopred. TASR o tom informovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE v predikcii zmien v maloobchode do roku 2030.

Veľké množstvo základných tovarov bude podľa nej objednávané a doručované bez potreby klasického nakupovania v konvenčnom zmysle. „Logistický priemysel bude využívať predpovede správania zákazníkov, aby im dokázal prispôsobiť operačný proces,“ uvádza spoločnosť.

Výdajné pulty v obchodoch nahradia rýchlejšie bezhotovostné spôsoby platenia, konštatuje ďalej. Podľa nej mnohí predajcovia už odstránili potrebu fyzických platieb pokladníkovi a tento spôsob bude pravdepodobne pokračovať, keďže technológie zohrávajú čoraz dôležitejšiu úlohu ako prostriedok predaja v maloobchode.

Spoločnosť predpokladá aj zmenu zamerania tradičných čerpacích staníc, ktoré sa stanú dôležitými minilogistickými miestami, pretože lokality predajcov pohonných hmôt sú ideálnym miestom pre zberné a výdajné miesta pre zákazníkov, ktorí nakupujú online.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie