Jednou vetou

Maloobchodníci sú nespokojní s balíkom pomoci od vlády

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Podľa iniciatívy, ktorá vznikla ako reakcia na súčasnú kritickú situáciu v maloobchode, je limit príspevkov 200 tis. eur na jednu spoločnosť diskriminačný voči väčším zamestnávateľom.

Iniciatíva slovenských maloobchodníkov, ktorá vznikla ako reakcia na súčasnú kritickú situáciu v maloobchode, víta rozhodnutie vlády prijať viacero opatrení na ochranu podnikateľov a živnostníkov pred dopadmi pandémie Covid-19.

Konštatuje však, že ich nepovažuje v tejto chvíli za dostatočné, keďže neriešia viacero problémov, ktorým maloobchodníci čelia. Iniciatíva to uviedla vo vyhlásení, ktoré v nedeľu poskytla agentúre SITA.

Podľa iniciatívy sú viaceré opatrenia nedostatočne zadefinované a z pohľadu maloobchodníkov zatiaľ nejednoznačné. Nastavený maximálny limit príspevkov 200 tis. eur na jednu spoločnosť považuje iniciatíva za diskriminačný voči väčším zamestnávateľom a podľa nej môže ohroziť veľké množstvo pracovných miest.

“ Žiadne z opatrení neadresuje problém s platením nájomného. Väčšina prenajímateľov naďalej vyžaduje platby aj za prenájom priestorov prevádzok, ktoré nemôžeme využívať,“ uviedla iniciatíva vo vyhlásení.

„Maloobchodníci patria medzi najviac zasiahnuté časti slovenskej ekonomiky, preto vyzývame vládu, aby pripravila aj adresné opatrenia pre tento segment. Okrem kompenzácie miezd zamestnancov považujeme za nutné pripraviť aj legislatívnu úpravu vzťahov s prenajímateľmi tak, aby boli vzájomné vzťahy oboch strán rovnocenné,“ dodáva Iniciatíva slovenských maloobchodníkov.

Koronavírus a dopad na ekonomiku: Jeden balík pomoci nebude stačiť

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie