Jednou vetou

Matečná: Novela katastrálneho zákona prinesie pre ľudí skrátenie lehôt

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (nominantka SNS)

Foto: TASR

Novela katastrálneho zákona prinesie pre občanov zjednodušenie a skrátenie lehôt. Uviedla to ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS) v úvode šiesteho rokovacieho dňa 31. schôdze Národnej rady (NR) SR na začiatok rozpravy o tomto bode programu.


Novela katastrálneho zákona obsahuje aj kroky súvisiace s realizáciou projektu Operačný program informatizácia spoločnosti – Elektronické služby katastra nehnuteľností. Návrh z dielne Úradu geodézie, kartografie a katastra SR zohľadňuje tiež procesy v elektronizácii katastra nehnuteľností.

Koľko ušetríme za byrokratické poplatky?

Cieľom projektu je vybudovanie centrálneho informačného systému, ktorý vytvorí plnohodnotné poskytovanie elektronických služieb katastra pre verejnosť, štátnu správu a samosprávu. Ďalej pôjde aj o poskytovanie informácií prostredníctvom elektronických služieb na informatívne a právne účely. Novela reaguje na požiadavku zrýchlenia a skvalitnenia registrácie nehnuteľností.

Po prerokovaní tohto bodu programu čakajú na poslancov ďalšie neprediskutované návrhy zákonov. Popoludní bude pravidelná Hodina otázok, na ktorej budú členovia vlády odpovedať na otázky poslancov.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie