Jednou vetou

MDV sa usiluje prilákať deti na štúdium dopravy, zorganizovalo dni poradenstva

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR sa usiluje prilákať školákov na štúdium dopravy a príbuzných technických odborov. So železničnými spoločnosťami, regionálnymi partnermi a strednými odbornými školami zorganizovalo v utorok v Bratislave, po Košiciach a Vrútkach, tretí deň kariérového poradenstva.

Žiaci základných škôl si mohli vyskúšať, aké je byť rušňovodičom či vodičom kamióna, informovala hovorkyňa ministerstva Karolína Ducká.

Takmer pol milióna eur z prebytku za rok 2018 dá Karlova Ves do škôl

„Cieľom podujatia bolo motivovať žiakov základných škôl, aby sa zamerali aj na dopravné a technické odbory, pretože štúdium dopravy je perspektívne, ponúka stabilitu a profesionálne uplatnenie,“ uviedla Ducká.

Podľa ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka (Most-Híd) by mal každý školák pred rozhodnutím, kde pôjde študovať, absolvovať kariérové poradenstvo.

„Môže mu pomôcť pri voľbe povolania a formovaní svojho profesijného vzdelávania. Som rád, že sme mohli ponúknuť túto možnosť mladým ľuďom aj na našich Dňoch kariérového poradenstva a nasmerovať ich k dopravným a technickým odborom aj povolaniam v oblasti dopravy, ktoré sú perspektívne a ich absolventi sa bez problémov uplatnia na trhu práce,“ povedal Érsek.

URPINER: Toto všetko chystáme pre fanúšikov na Pohode v Trenčíne. Nenechajte si to ujsť

Na podujatí boli okrem súťaží a prezentácií povolaní v doprave predstavené aj študijné a učebné odbory v oblasti dopravy, dopravných stavieb a poštových služieb, ktoré je možné študovať na rezortných stredných odborných školách najmä v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie