Jednou vetou

Miesta vo vlakoch pred Vianocami sa zapĺňajú, niektoré spoje sú už vypredané

Ilustračné foto

foto: TASR

Vlaková doprava zažíva už tradične v období okolo Vianoc a Nového roka nápor cestujúcich.

Ľudia sa pred sviatkami presúvajú prevažne zo západného Slovenska za rodinami a blízkymi na východ a stred krajiny.

Aj v súčasnosti sú už niektoré piatkové (21. 12.) a sobotňajšie (22. 12.) vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) obsadené alebo v nich ostávajú len posledné voľné miesta.

Francúzska ekonomika vzrástla v 3. kvartáli len o 0,3 %

Napríklad piatkový InterCity (IC) vlak, ktorý vychádza o 14.37 h z Viedne a smeruje do Košíc, má už aktuálne vypredaných 100 % miest. Rovnako je na tom aj EuroCity (EC) vlak s odchodom o 17.50 h z Prahy, ktorý ide do Bratislavy.

Na 96 % je však v tento deň obsadený aj rýchlik s odchodom z Bratislavy o 14.13 h smerujúci do Košíc, na 97 % je vypredaný ďalší rýchlik na tejto trase s odchodom z hlavného mesta o 16.13 h.

Zároveň je na 99 % obsadený aj IC vlak z Bratislavy do Košíc, ktorý štartuje o 18.01 h a rovnako na 99 % je vypredaný aj rýchlik s odchodom z Bratislavy o 22.16 h, ktorý ide do Humenného.

Veľký záujem cestujúcich je aj o sobotňajšie (22. 12.) vlakové spoje. Napríklad na 100 % je obsadený ranný IC vlak do Košíc s odchodom z Bratislavy o 6.01 h. Nasledujúci rýchlik do Košíc s odchodom o 6.13 h je už aktuálne vypredaný na 98 % a rovnako na 98 % je vypredaný aj rýchlik s odchodom o 8.13 h.

Sobotňajší rýchlik do Košíc s odchdom o 10.13 h je pritom obsadený na 99 % a rovnako je na tom aj IC vlak na trase Bratislava – Košice, ktorý štartuje z hlavného mesta o 11.59 h.

Finančná správa odhalila nelegálne obchodovanie s pohonnými látkami

ZSSK vo vianočnom a novoročnom období vypraví celkovo štyri mimoriadne rýchliky a 29 posilových spojov. Zároveň bude 18 vybraných vlakov posilnených o 26 vozňov druhej triedy.

S ohľadom na technické možnosti budú podľa hovorcu spoločnosti Tomáša Kováča posilnené aj pravidelné IC vlaky, expresné spoje, rýchliky, regionálne rýchliky či osobné vlaky.

Prvý mimoriadny rýchlik spoločnosť vypraví v piatok 21. decembra. Z hlavného mesta vyštartuje o 13.49 h a do Košíc má plánovaný príchod o 19.46 h. Bude radený z desiatich vozňov druhej triedy.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie