Jednou vetou

Ministerstvo financií vykonalo personálne zmeny v Tipose

Ilustračné foto

TASR

Novým predsedom predstavenstva, ktorý zároveň vykonáva funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti, je od štvrtka Marek Kaňka.

Medializované, ale aj nemedializované prípady v národnej lotériovej spoločnosti Tipos viedli k personálnym zmenám. Novým predsedom predstavenstva, ktorý zároveň vykonáva funkciu generálneho riaditeľa spoločnosti, je od štvrtka Marek Kaňka.

Ministerstvo financií SR zároveň informovalo, že súčasne odvolalo Tomáša Szaba z funkcie predsedu dozornej rady. Nahradí ho Miroslav Bartoš. Po skončení koronakrízy bude vyhlásené riadne výberové konanie.

K 22. aprílu 2020 skončili v predstavenstve spoločnosti Martin Bohoš, Peter Remiáš, Štefan Jaška, Radoslav Oliver Košík, Rastislav Sedmák a Róbert Bátovský. Namiesto nich nastúpili od 23. apríla Marek Kaňka, Ladislav Tručka, Oliver Felszeghy a Stanislav Molnár.

V dozornej rade skončili okrem spomenutého Tomáša Szaba aj Albín Kotian, Vladimír Štric, Peter Matta, Pavol Kolenčík a Peter Kováčik. Naopak, novými členmi dozornej rady spoločnosti sa stali Miroslav Bartoš, Ján Marosz, Ján Kovalčík, Viktor Takács, Michal Gubric a Ľuboš Jančík.

Národná lotériová spoločnosť Tipos je prevádzkovateľom okamžitých lotérií na základe individuálnej licencie udelenej Ministerstvom financií SR. Prevádzkuje číselné lotérie, lotériu dokladov o prijatí tržby vyhotovených elektronickou registračnou pokladnicou a hazardné hry prevádzkované prostredníctvom internetu tvoriace štátnu lotériu. Odvádza do štátneho rozpočtu odvody podľa zákona o hazardných hrách.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie