Jednou vetou

Ministri financií krajín EÚ hovorili v Bulharsku aj o digitálnej dani

Ilustračný záber

Foto: ilustračné, pixabay.com

Ministri financií členských krajín Európskej únie sa v sobotu počas druhého dňa svojho neformálneho stretnutia v Sofii venovali najmä daňovým otázkam a daňovej politike. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva financií SR.

Na dvojdňovom zasadnutí Rady EÚ pre ekonomické a finančné záležitosti (ECOFIN), ktorá sa konala v rámci bulharského predsedníctva v Rade EÚ, zastupoval SR podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír.

Ministri v prvom z dvoch pracovných blokov diskutovali o možnostiach a nástrojoch zlepšenia výmeny informácií a použitia informačných systémov cielených na zlepšenie výberu daní.

Irán oficiálne zakázal používanie kryptomien

V druhom bloku sa zaoberali možným zdanením tzv. digitálnej ekonomiky a výzvam, ktoré s tým súvisia. Táto debata nadviazala na súbor návrhov opatrení, ktoré v marci tohto roka zverejnila Európska komisia.

„Zavedenie tzv. digitálnej dane sa na európskej úrovni tak skoro neuskutoční. Dosiahnuť konsenzus v daňových otázkach na európskej úrovni nie je práve tá najjednoduchšia vec na svete,“ povedal pred začiatkom rokovania Kažimír.

„Radi by sme to zaviedli na národnej úrovni, a to plne v súlade s odporúčaniami Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD),“ dodal šéf rezortu financií.

Táto žena doučuje Miškova?

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie