Jednou vetou

Minulý rok sa vo Volkswagene niesol v znamení rastu

Volkswagen Bratislava

foto: TASR

Z výrobných liniek bratislavského závodu Volkswagen Slovakia zišlo v roku 2017 celkovo 361.776 automobilov piatich značiek. V polovici júna vyrobila spoločnosť päťmiliónte vozidlo. Približne 57 % vlaňajšej produkcie tvorili SUV modely Volkswagen Touareg, Audi Q7 a Porsche Cayenne.

Ako uviedol v pondelok na výročnej tlačovej konferencii v Bratislave Ralf Sacht, predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia a člen predstavenstva pre technickú oblasť, rok 2017 sa vo Volkswagen Slovakia niesol v znamení rastu. Bratislavský závod narástol nielen rozlohou, ale rozrástlo sa aj produktové portfólio a počet zamestnancov dosiahol rekordnú výšku. Spoločnosť Volkswagen Slovakia potvrdila pozíciu najväčšieho výrobcu vozidiel aj súkromného zamestnávateľa na Slovensku.

„Po prvý raz v histórii sme v roku 2017 pracovali na nábehoch troch SUV vozidiel pre tri rôzne značky súčasne. Nová generácia Porsche Cayenne sa od jesene vyrába kompletne u nás. Do portfólia sme získali aj úplne nový model Audi Q8 a úspešne sme spúšťali výrobu tretej generácie Volkswagen Touareg,“ povedal Sacht.

Podiel malých mestských vozidiel zo segmentu NSF – Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, Škoda Citigo a Seat Mii – mal v produkcii 43-% zastúpenie.

Spoločnosť dosiahla obrat 7,55 miliardy eur a zisk pred zdanením 240 miliónov eur. Investície predstavovali za rok 2017 čiastku 368,6 milióna eur, čo v celkovom súčte od vzniku firmy v roku 1991 predstavuje už 4,35 miliardy eur. Rozšírením výroby o segment Porsche presiahla rozloha bratislavského závodu 2.000.000 m2.

V súvislosti s rozširovaním výroby prijala spoločnosť Volkswagen Slovakia v roku 2017 ďalších 1400 spolupracovníkov a ich počet stúpol na 13.700. Aj v roku 2018 spoločnosť pokračuje v náboroch, aktuálne hľadá viac než 500 ľudí do výrobnej oblasti, predovšetkým výrobných pracovníkov pre montáž, karosáreň a lakovňu.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie