Jednou vetou

Konečne im ide karta. Tejto módnej značke sa minulý rok začalo dariť

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Taliansky módny dom Prada zaznamenal vlani nárast tržieb, prvýkrát za štyri roky. To ukazuje, že jeho plán "obratu" začína prinášať ovocie, hoci v druhej polovici roka sa rast tržieb spomalil.

Módny dom v piatok oznámil, že jeho celoročné tržby vlani vzrástli o 6 % pri konštantných menových kurzoch na 3,14 miliardy eur. Za prvých šesť mesiacov roka však rástli rýchlejšie, o 9,4 %.

Zisk Prady pred úrokmi a zdanením (EBIT) v roku 2018 klesol o 10 % na 323,8 milióna eur. Analytici, ktorých oslovila spoločnosť Refinitiv, predpovedali talianskej značke tržby vo výške 3,17 miliardy eur a EBIT 377 miliónov eur.

Ford plánuje zrušiť viac ako 5000 pracovných miest v Nemecku

Módny dom, ktorý bol založený v Miláne, ale je kótovaný na burze v Hongkongu, sa snaží o oživenie svojho predaja, ktorý začal na konci roku 2017 po niekoľkých rokoch poklesu.

Druhá polovica minulého roka bola pre luxusný priemysel náročnejšia. Zasiahli ho nepokoje vo Francúzsku v súvislosti s protestmi tzv. „žltých á viest“, aj napätie vo svetovom obchode, silný dolár a miernejší dopyt v Číne.

Môže vás zaujímať

Takto koronavírus ohrozuje aj automobilový priemysel