Jednou vetou

Moscovici: Talianska vláda ide správnym smerom, ale musí sa snažiť

Pierre Moscovici

foto: TASR

Talianska vláda ide po správnej ceste, keďže pracuje na nových rozpočtových číslach, ale musí vyvinúť "mimoriadne úsilie". Vyhlásil vo štvrtok eurokomisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici.

„Sme na správnej ceste, ale musíme pokračovať v dosahovaní pokroku,“ povedal Moscovici pre rozhlasovú stanicu France Inter.

„Ale povedal som svojim talianskym priateľom – všetko, čo zmluva umožňuje, budete mať. Budete mať flexibilitu. Ale uvedomte si, že je jedna vec, ktorú nemôžem urobiť, a to ignorovať pravidlá. To znamená vyvinúť mimoriadne úsilie.“

Taliansky premiér Conte nepôjde na konferenciu o migrácii v Maroku

Európska komisia odmietla taliansky expanzívny rozpočet a vyzvala Rím, aby ho upravil, ak chce zabrániť disciplinárnemu konaniu, ktoré by mohlo viesť k pokute.

Taliansko totiž v rozpočte na budúci rok počíta so zvýšením deficitu verejných financií na 2,4 % hrubého domáceho produktu (HDP) z predpokladaných 1,8 % v tomto roku.

Taliansko do budúceho týždňa pošle do Bruselu nový návrh rozpočtu

Vo štvrtok má vláda v Ríme v pláne konečné vyhodnotenie hlavných nákladov zahrnutých v rozpočte na rok 2019, povedal podpredseda vlády Matteo Salvini.

Podľa stredajšieho (5.12.) vydania novín La Repubblica taliansky premiér Giuseppe Conte je pripravený mierne zmeniť niektoré opatrenia zahrnuté v rozpočte na rok 2019.

Môže vás zaujímať

AGRO: Situácia v agrosektore je vážna a ministerstvo ju nerieši, agropotravinári preto žiadajú premiéra o stretnutie